Ceny karpia w Toruniu i nie tylko. Gdzie i za ile kupimy świąteczną rybę sklepach i supermarketach? [KARP NA WIGILIĘ]

2018-12-21 10:13

Wielu z nas nie wyobraża sobie wigilii bez karpia. Jest to jedna z najważniejszych potraw na wigilijnym stole. Ile w tym roku zapłacimy za karpia w sklepach i supermarketach? Sprawdźcie!

 Ceny karpia w supermarketach - gdzie szukać w Toruniu?

Karpie pojawiły się w sprzedaży już w pierwszych dniach grudnia. Są one dostępne w większości hipermarketów i dyskontów spożywczych. Ceny żywych karpi nieco wzrosły od ubiegłego roku i obecnie rozpoczynają się od niewiele ponad 10 złotych za kilogram. Nieco droższe są karpie mrożone lub części gotowe do przyrządzenia.

Ofertę dla swoich klientów przygotował już m.in. Carrefour, który w najnowszej gazetce reklamuje żywego karpia z polskich hodowli w cenie 10,99 zł/kg.

Karpia kupimy nie tylko w sklepach wielkopowierzchniowych. Warto odwiedzić małe sklepy i targowiska, gdzie czasem można negocjować korzystną cenę. W Toruniu takich  miejsc nie brakuje - polecamy zajrzeć np. na Targowisko Miejskie.

Warto też pamiętać, by nie odkładać zakupu karpia na ostatnią chwilę. Przed wigilią cena tej ryby może wzrosnąć. A może czytelnicy portalu torun.eska.pl mają swoje miejsca,  w których kupują karpie od lat? Napiszcie do nas! Chętnie podzielimy się tą wiedzą z innymi! W naszej galerii prezentujemy ceny ze znanych sieci supermarketów.  Znalazły się tam propozycje z Torunia i nie tylko! Znajdziecie ją nad tekstem.

Czytaj też: Jego mieszkanie i piwnica to był prawdziwy arsenał! Grozi mu 8 lat więzienia [ZDJĘCIA]

>>> Sprawa Metronu ma swój ciąg dalszy. Pracownicy mają prawo do emerytury? [AUDIO]

Obejrzyj WIDEO: