Chełmno. Znieważył pomnik XX lecia Wojska Polskiego. Grożą mu surowe konsekwencje

2019-09-24 14:09 KM
Chełmno. Znieważył pomnik XX lecia Wojska Polskiego. Grożą mu surowe konsekwencje
Autor: KPP w Chełmnie Znieważył pomnik XX lecia Wojska Polskiego. Grożą mu surowe konsekwencje

Policjanci z Chełmna we współpracy ze strażnikami miejskimi zatrzymali 64-latka który znieważył pomnik „XX Lecia Wojska Polskiego”. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Przestępstwo, które popełnił zagrożone jest karą grzywny lub karą ograniczenia wolności.

Sprawa miała swój początek we wtorek (17 września), kiedy to miejscowi policjanci przyjęli zawiadomienie o przestępstwie, do którego doszło przy ul. Plac Wolności w Chełmnie. Tam, nieznany sprawca znieważył pomnik „XX Lecia Wojska Polskiego” poprzez zamalowanie farbą napisów widniejących na jego tablicy.

- Na podstawie posiadanych przez policjantów i strażników miejskich informacji oraz po sprawdzeniu zapisu monitoringu z okolicy miejsca zdarzenia, ustalono osobę rysopisem przypominającą sprawcę, a następnie jej tożsamość - informuje nas asp. Dorota Lewków, rzecznik prasowy KPP w Chełmnie.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił policjantom na zatrzymanie 64-letniego mieszkańca Chełmna i przedstawienie mu zarzutów. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi kara grzywny lub kara pozbawienia wolności.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - torun.eskainfo@grupazpr.pl.