KH Energa Toruń - Lotos PKH Gdańsk, zdjęcia z Tor-Toru

Autor: Róża Koźlikowska - @FotRose KH Energa Toruń - Lotos PKH Gdańsk, zdjęcia z Tor-Toru

Dramatyczny mecz dla Lotosu Gdańsk. KH Energa Toruń przegrywa po dogrywce [ZDJĘCIA]

2020-01-27 14:49

Ostatnie tygodnie to pełne emocji mecze hokeistów KH Energa Toruń. Tym razem "Stalowe Pierniki" po dogrywce uległy ekipie Lotos PKH Gdańsk. Mimo wszystko znów można było odnieść wrażenie, że podopieczni Juryja Czucha są w dobrej formie i będą zdobywać kolejne punkty. Zobaczcie zdjęcia na ESKA INFO Toruń!

Po bardzo udanych meczach z Podhalem i GKS-em Katowice, drużyna KH Energa Toruń przystępowała do konfrontacji z Lotosem PKH Gdańsk w znakomitych nastrojach. Derby Pomorza znów przyniosły ogromne emocje!

KH Energa Toruń - Lotos PKH Gdańsk, relacja

Już po 59. sekundach cieszyli się goście, a fani z Torunia musieli przełknąć gorzką pigułkę. Ladislav Havlík pokonał bramkarza "Stalowych Pierników" i dał Lotosowi bezcenne prowadzenie.

Nieco ponad 5 minut później na tablicy wyników był już remis. Optyczną przewagę gospodarzy udokumentował Michał Kalinowski. Rezultatem 1:1 zakończyła się pierwsza tercja.

A po przerwie oglądaliśmy najpiękniejszą bramkę niedzielnego spotkania. Na 2:1 dla KH Energa Toruń trafił Artiom Sirnow, który strzelił w samo okienko!

Niestety dla toruńskich kibiców, pod koniec trzeciej tercji stan meczu wyrównał Mateusz Danieluk. To właśnie hokeista Lotosu był bohaterem tego starcia. W dogrywce zdobył "złotego gola" i zwycięstwo padło łupem gdańszczan.

Pod tekstem znajdziecie galerię zdjęć z Tor-Toru. Autorką jest tradycyjnie Róża Koźlikowska!

KH Energa Toruń - Lotos PKH Gdańsk 2:3 po dogrywce (1:1, 1:0, 0:1 d.0:1)

0:1 - Ladislav Havlík (00:59)
1:1 - Michał Kalinowski (06:09)
2:1 - Artiom Smirnow (28:05)
2:2 - Mateusz Danieluk (56:22)
2:3 - Mateusz Danieluk (61:56)