Duży sukces kolarki z Torunia! Przywiozła medal z wielkiej imprezy

Autor: Urząd miasta Torunia / torun.pl Duży sukces kolarki z Torunia! Przywiozła medal z wielkiej imprezy

2020-11-17 12:30

Zawodniczka Toruńskiego Klubu Kolarskiego Pacific Toruń Karolina Karasiewicz z brązowym medalem Mistrzostw Europy - informują z dumą przedstawiciele Urzędu Miasta Torunia na głównej stronie naszego miasta. To jedyny medal dla reprezentacji Polski, wywalczony na tej imprezie.

Reprezentacja Polski wraca z Mistrzostw Europy na torze z jednym brązowym medalem, który wywalczyła torunianka Karolina Karasiewicz. Mistrzostwa odbywały się w bułgarskim Płowdiw od 11 do 15 listopada. Zawodniczka TKK Pacific Toruń zdobyła brąz w wyścigu punktowym, w którym to kolarki miały do przejechania 25 kilometrów, czyli 100 okrążeń toru. Na co dziesiątej pętli rozgrywano sprint. Pierwsze miejsce dawało 5 "oczek", drugie - 3, trzecie - 2, a czwarte - 1. Ostatni, dziesiąty, ostatni finisz punktowano podwójnie, a każde nadrobione okrążenie dawało dodatkowe 20 punktów.

Karasiewicz od samego początku wyścigu była aktywna, kończąc pierwszy sprint na drugim miejscu (za Archibald). Niestety później zaliczyła defekt, który wyeliminował ją z walki na kolejnym finiszu. Na ponad 30 okrążeń przed metą Polka zdołała jednak oderwać się od peletonu, jadąc w towarzystwie Brytyjki Archibald, Włoszki Zanardi i Portugalki Marii Martins. To pozwoliło Karasiewicz awansować na trzecie miejsce.

- Na końcowym, "tłustym" finiszu Karolina minęła metę druga (wyprzedzając swoją największą rywalkę w walce o brąz Portugalkę Martins) i z dorobkiem 35 punktów obroniła trzecie miejsce tracąc do Włoszki Zanardi tylko 4 oczka. Mistrzynią Europy została Katie Archibald z Wielkiej Brytanii, która wywalczyła złoto z dorobkiem 54 punktów - czytamy w komunikacie Urzędu Miasta Torunia.

W ostatnim dniu mistrzostw Europy również reprezentantka toruńskiego klubu Patrycja Lorkowska zajęła czwarte miejsce w wyścigu madison. Serdecznie gratulujemy dziewczynom z naszego miasta!