Enea Zastal BC Zielona Góra - Polski Cukier Toruń, zdjęcia z meczu

Autor: Róża Koźlikowska - @FotRose Enea Zastal BC Zielona Góra - Polski Cukier Toruń, zdjęcia z meczu

Fatalna końcówka "Twardych Pierników" w Zielonej Górze. Enea Zastal BC górą! [RELACJA, ZDJĘCIA]

2021-01-12 19:18

Enea Zastal BC Zielona Góra - Polski Cukier Toruń, czyli kolejna próba przełamania niechlubnej serii meczów bez zwycięstwa na wyjeździe przez "Twarde Pierniki". Poprzednie sezony pokazywały, że torunianie dobrze czują się w województwie lubuskim. Jak było 12 stycznia? Relacja i zdjęcia na se.pl/torun.

Enea Zastal BC Zielona Góra - Polski Cukier Toruń, relacja

Początek spotkania w Zielonej Górze należał do ekipy Jarosława Zawadki. W pierwszej kwarcie dwie trójki zanotowali Donovan Jackson i Obie Trotter, z dystansu trafił też Samsonowicz. Ten ostatni był też nadspodziewanie skuteczny w drugiej odsłonie spotkania. "Twarde Pierniki" prowadziły po dwóch kwartach 50:44 i w sercach kibiców z Torunia ponownie zagościła nadzieja. Dla zielonogórzan istotna była trójka Ferimanisa, która zmniejszyła stratę do 6 "oczek".

Problemy pojawiły się jednak po dłuższej przerwie. Z każdą kolejną minutą gospodarze czuli się coraz pewniej i zaczęli rządzić na parkiecie. Pierwsze skrzypce grał Gabriel Lundberg (25+5+11), a torunianie nie mogli złapać rytmu z pierwszych dwóch kwart. Po trzeciej kwarcie prowadzili jeszcze punktem, bo w samej końcówce tej odsłony spotkania na trójkę Puta odpowiedział tym samym Woods. Ostatnie 10 minut to już popis faworyta. Rywali pogrążyli Lundberg i Groselle. Czarna seria Polskiego Cukru została przedłużona.

Enea Zastal BC Zielona Góra - Polski Cukier Toruń 94:82 (22:26, 22:24, 26:21, 22:11)

Tak wygląda odnowiony Komisariat Policji Toruń-Rubinkowo!