JKH GKS Jastrzębie - KH Energa Toruń, zdjęcia z meczu Pucharu Polski

Autor: Róża Koźlikowska - @FotRose JKH GKS Jastrzębie - KH Energa Toruń, zdjęcia z meczu Pucharu Polski

Puchar Polski nie dla KH Energa Toruń. GKS Jastrzębie wyraźnie mocniejsze [ZDJĘCIA]

2020-12-28 11:20

Puchar Polski nie dla ekipy KH Energa Toruń. "Stalowe Pierniki" w niedzielny wieczór (27.12.2020) zakończyły swoją przygodę z tym turniejem, ulegając zespołowi JKH GKS Jastrzębie 0:3. Relacja i zdjęcia z tego spotkania na se.pl/torun.

JKH GKS Jastrzębie - KH Energa Toruń, relacja z półfinału Pucharu Polski

Pierwsza tercja - chociaż bezbramkowa -  dostarczyła sporo emocji kibicom obu zespołów. Od pierwszych minut spotkania to drużyna gospodarzy przeprowadzała ataki na bramkę strzeżoną przez Antona Svenssona. Zespół z Jastrzębia próbował wykorzystać kilkukrotnie grę w przewadze, ale szwedzki bramkarz broniący barw Torunia pozostawał niepokonany. Hokeiści z grodu Kopernika w tej części spotkania nie pokazali zbyt wiele w ofensywie.

Już niespełna minutę po rozpoczęciu drugiej tercji meczu krążek w toruńskiej bramce z bliskiej odległości umieścił Martin Kasperlik. Prowadzenie na 2:0 zaledwie dwie minuty później strzałem z dystansu podwyższył Eriks Sevcenko. Torunianie próbowali zrewanżować się gospodarzom, jednak bezskutecznie.

W ostatniej części spotkania goście ponownie próbowali odrobić straty. Niestety dla fanów z Torunia brakowało im pomysłu na zaskoczenie rywala oraz wykończenia akcji. Jastrzębianie natomiast nie zatrzymali się na dwubramkowym prowadzeniu. W 44. minucie Antona Svenssona pokonał Kamil Wałęga. Dwudziestolatek ustalił wynik na 3:0 i to JKH GKS Jastrzębie jako pierwsze melduje się w finale Pucharu Polski i będzie mogło walczyć o powtórzenie zwycięstwa z ubiegłej edycji. Dodatkowo czystym kontem pochwalić się bramkarz gospodarzy - Patrik Nechvatal.

JKH GKS Jastrzębie – KH Energa Toruń 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)

1:0 - Martin Kasperlík - Radosław Sawicki, Roman Rác (20:21),

2:0 - Ēriks Ševčenko - Zackary Phillips, Arkadiusz Kostek (23:43),

3:0 - Kamil Wałęga - Dominik Paś, Marcin Horzelski (43:56)