Godzina dla Ziemi w Toruniu. Jak będzie wyglądała? Kiedy przypada?

2020-03-28 14:20 Redakcja
Godzina dla Ziemi w Toruniu. Jak będzie wyglądała? Kiedy przypada?
Autor: Lech Kamiński / Urząd Miasta Torunia Godzina dla Ziemi w Toruniu. Jak będzie wyglądała? Kiedy przypada?

Godzina dla Ziemi to inicjatywa, która zyskała sporą popularność. Tegoroczna Godzina dla Ziemi WWF odbędzie się 28 marca 2020 r. o godzinie 20.30. Toruń, jak co roku, włącza się w te inicjatywę. Co przygotowali przedstawiciele naszego miasta?

Popularna nie tylko w naszym kraju akcja Godzina dla Ziemi WWF, polega na symbolicznym zgaszeniu światła, na jedną godzinę, w trosce o naszą Planetę i promowaniu idei ochrony środowiska naturalnego. Tegoroczna edycja Godziny dla Ziemi WWF, odbędzie się pod hasłem „Nie tamujmy rzek, niech płyną”. Mimo szczególnych okoliczności - popularne działania zaobserwujemy w zaplanowanym wcześniej terminie.

- Do niedawna żyliśmy w przekonaniu, że tamy służą ludziom i przynoszą wiele korzyści - chronią przed powodziami, a powstające przy nich zbiorniki zaporowe gromadzą wodę, tym samym zapewniając nam ją w okresach suszy. W takim błędzie jest co trzeci Polak. Musimy jednak wszyscy dostrzec to, jak bardzo się myliliśmy, chcąc regulować i trzymać rzeki w ryzach. Najwyższy czas powiedzieć to głośno: tamy nie są dobre ani dla ludzi ani dla środowiska! - podkreślają organizatorzy wydarzenia.

- W akcję, jak co roku, włącza się Gmina Miasta Toruń - sobotnim wieczorem zgasną mury obronne przy Bulwarze Filadelfijskim oraz podświetlenie estakady na Placu Daszyńskiego - piszą na głównej stronie przedstawiciele UMT.

Zachęcamy do włączenia się do akcji! Z pewnością możemy przynajmniej na chwilę zgasić światła w większości naszych pomieszczeń!

Grzegorz Krychowiak dziękuje służbom medycznym walczącym z koronawirusem

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.