Mężczyzna jechał na kucyku pod wpływem alkoholu

i

Autor: Policja Mężczyzna jechał na kucyku pod wpływem alkoholu

Jechał na kucyku "wężykiem". Upił się ze szczęścia, że odnalazł zwierzę

2018-08-27 15:36

Nietypową interwencję mają za sobą policjanci z Konecka w województwie kujawsko-pomorskim. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, który pod wpływem alkoholu jechał wierzchem na kucu. Mężczyzna na swoją obronę opowiedział policjantom wzruszającą opowieść, ale dla niego nie skończyła się ona najlepiej.

W miniony piątek, 24 sierpnia, przed południem w Niszczewach, pow. aleksandrowski, dzielnicowi z Konecka zauważyli mężczyznę, który „wężykiem” jechał na kucu. Zachowanie mężczyzny wskazywało, że może on być pod wpływem alkoholu. Przypuszczenia policjantów potwierdziły się.

>>> Są jeszcze wolne miejsce w przedszkolach w Toruniu! [LISTA]

Badanie alkomatem wykazało u niego blisko 1,8 promila alkoholu w organizmie. W rozmowie z policjantami 43-latek twierdził, że kucyk zgubił mu się kilka godzin temu. Znalazł go jeden z mieszkańców miejscowości, w której mieszkał, dlatego postanowił mu się odwdzięczyć kupując alkohol, który wspólnie wypili.

Koniem zaopiekowała się rodzina jeźdźca, a nim samym funkcjonariusze. Teraz amator jazdy konnej przed sądem będzie odpowiadał za jazdę wierzchem po pijanemu. Za to wykroczenie grozi mu nawet kara więzienia.

Czytaj również: Fort X w Toruniu zmieni się nie do poznania. Powstanie nowy hotel [GALERIA, WIZUALIZACJE, AUDIO]

#TOWIDEO

 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE