KH Energa Toruń - Podhale Nowy Targ 3:2 - zdjęcia z meczu

Autor: Róża Koźlikowska - @FotRose KH Energa Toruń - Podhale Nowy Targ 3:2 - zdjęcia z meczu

KH Energa Toruń - Podhale Nowy Targ: Wielkie emocje i triumf "Stalowych Pierników"! [ZDJĘCIA]

2019-12-14 7:21

To był piątkowy wieczór pełen wspaniałych, sportowych emocji na "Tor-Torze". KH Energa Toruń liczyła mocno na wygraną z Podhalem Nowy Targ, choć to goście byli uznawani za faworytów tej konfrontacji. Zobaczcie naszą relację i piękne zdjęcia!

W tym sezonie kibice "Stalowych Pierników" obserwują sinusoidę swoich ulubieńców. Podopieczni Juryja Czucha grają bardzo nierówno, więc trudno przewidzieć przebieg każdego następnego spotkania. Tym razem do grodu Kopernika zawitała trzecia drużyna ligowej tabeli - KH Podhale Nowy Targ.

KH Energa Toruń - Podhale Nowy Targ - relacja

Gospodarze bardzo dobrze weszli w mecz. W pierwszej tercji do siatki trafili Mateusz Zieliński i Aleksandr Wołżankin, co dało KH Enerdze bezpieczne prowadzenie. Goście nie zamierzali jednak składać broni. Kontaktową bramkę zdobył po przerwie Tomáš Franek.

Spotkanie było bardzo wyrównane. Rywale torunian szukali trafienia, które doprowadziłoby do dogrywki. Kiedy wydawało się, że ta sztuka im się nie uda - na nieco ponad minutę przed końcem swoje drugie trafienie zanotował Franek. Do wyłonienia zwycięzcy był potrzebny dodatkowy czas gry.

Na szczęście dla miejscowych fanów KH Energa nie załamała się późnym wyrównaniem Podhala. Decydujący cios zadał Dienis Sierguszkin.

Po 29 rozegranych meczach podopieczni Juryja Czucha mają na swoim koncie 34 zdobyte punkty, co daje im dziewiątą lokatę.

Pod tekstem znajdziecie galerię z piątkowego spotkania. Autorką jest Róża Koźlikowska. Zapraszamy na stronę artystki na Facebooku.

KH Energa Toruń - Podhale Nowy Targ 3:2 d. (2:0, 0:1, 0:1, d. 1:0)

1:0 Mateusz Zieliński - Michał Kalinowski, Bartosz Fraszko (10:36, 5/4)
2:0 Aleksandr Wołżankin - Bartosz Fraszko (14:56)
2:1 Tomáš Franek - Justin Valentino, Samu Suominen (28:24, 5/4)
2:2 Tomáš Franek - Samu Suominen, Krystian Dziubiński (58:48)
3:2 Dienis Sierguszkin - Artiom Sadrietdinow (62:46)