KH Energa Toruń - Kadra PZHL U23 - zdjęcia z Tor-Toru

Autor: Róża Koźlikowska - @FotRose KH Energa Toruń - Kadra PZHL U23 - zdjęcia z Tor-Toru

KH Energa Toruń rozbiła Kadrę PZHL U23. Debiut bramkarza z Estonii [ZDJĘCIA]

2019-11-21 9:32

Niespodzianki nie było. KH Energa Toruń według wielu miała obowiązek pewnie pokonać Kadrę PZHL U23. "Stalowe Pierniki" od początku spotkania wzięły się ostro do pracy i wyszło znakomicie. Warto podkreślić debiut nowego bramkarza - to Villema-Henrika Koitma z Estonii. Od razu zaznaczamy - w środę się nie napracował.

Już minimalnie przegrane (3:4) spotkanie z GKS-em Jastrzębie dawało delikatne powody do optymizmu kibicom KH Energa Toruń. W starciu z Kadrą PZHL U23 "Stalowe Pierniki były zdecydowanym faworytem i ze swojej roli wywiązały się pierwszorzędnie.

KH Energa Toruń - Kadra PZHL U23, relacja

Gospodarze rozłożyli sobie strzelanie. Po pierwszej tercji prowadzili już 3:0, a po przerwie dołożyli kolejne cztery trafienia. Dwa razy bramkarza rywali pokonywali Jarosław Dołęga oraz Dienis Sierguszkin.

Co powiedzieć o przeciwnikach torunian? Oddali 9 strzałów na bramkę debiutującego golkipera z Estonii i stanowili jedynie tło dla faworytów. Villem-Henrik Koitmaa zachował czyste konto.

Po ostatniej syrenie na tablicy wyników widniał rezultat 10:0 na korzyść KH Energa Toruń. Podopieczni Juryja Czucha zajmują obecnie dziewiąte miejsce w ligowej tabeli i zgromadzili 21 "oczek". Wydaje się, że w zasięgu jest lokata numer siedem. Trzeba by wyprzedzić Comarch Cracovię oraz Zagłębie Sosnowiec.

Pod tekstem znajdziecie galerię z Tor-Toru. Zachęcamy również do odwiedzenia strony autorki zdjęć na Facebooku.

KH Energa Toruń – Kadra PZHL 10:0 (3:0, 4:0, 3:0)

1:0 - Dienis Sierguszkin - Jegor Fieofanow, Jegor Szkodienko (08:06),
2:0 - Jegor Szkodienko - Artiom Sadrietdinow, Jegor Fieofanow (13:51),
3:0 - Jarosław Dołęga - Bartosz Fraszko, Adrian Jaworski (17:33),
4:0 - Michał Kalinowski - Jarosław Dołęga, Mateusz Zieliński (23:57),
5:0 - Jarosław Dołęga - Bartosz Fraszko, Michał Kalinowski (24:51),
6:0 - Dmitrij Kozłow - Dienis Sierguszkin (29:30),
7:0 - Jegor Fieofanow - Dmitrij Kozłow, Artiom Sadrietdinow (36:11),