Zawodnik AZS UMK Toruń ze złotem mistrzostw Europy!

Autor: torun.pl Zawodnik AZS UMK Toruń ze złotem mistrzostw Europy!

Ogromny sukces zawodnika AZS UMK Toruń! Przywiózł złoty medal z mistrzostw Europy!

2019-06-03 14:52

Mirosław Ziętarski, wielokrotny stypendysta Prezydenta Miasta Torunia, wywalczył złoty medal w wioślarskiej dwójce podwójnej mężczyzn podczas Mistrzostw Europy w Lucernie. Nie byłoby tego sukcesu, gdyby nie drugi zawodnik z regionu - Fabian Barański.

Złoto na szwajcarskim torze regatowym w Lucernie wraz z torunianinem zdobył Fabian Barański (WTW Włocławek). Ich osada okazała się najszybsza w rywalizacji dwójek podwójnych.

Podczas finału Polacy na prowadzenie wyszli tuż przed połową dystansu i mimo emocjonującej końcówki wyścigu już go nie oddali, a dwukilometrowy odcinek toru wioślarze pokonali w czasie 6 minut 13 sekund i 51 setnych.

Mirek Ziętarski na co dzień trenuje w toruńskim AZS-ie UMK. Od wielu lat jest stypendystą sportowym miasta Torunia. Również podczas Mistrzostw Europy w Lucernie toruńska wioślarka Katarzyna Zillmann wraz z czwórką podwójną zajęła 4. miejsce.

Przed naszymi wioślarzami jeszcze wielka impreza tego sezonu - mistrzostwa świata w Linz, które odbywać się będą w dniach od 25 sierpnia do 1 września 2019 r. Będą one najważniejszym etapem kwalifikacji do igrzysk olimpijskich w Tokio w 2020 roku.

Redakcja portalu torun.eska.pl serdecznie gratuluje wszystkim wioślarzom z regionu! Życzymy kolejnych sukcesów i rzecz jasna trzymamy mocno kciuki za powodzenie na mistrzostwach świata!