Oto największa inwestycja drogowa Torunia na rok 2020 [AUDIO]

2019-11-19 11:03 Mariusz Luda
Oto największa inwestycja drogowa Torunia na rok 2020
Autor: Mariusz Luda / Radio ESKA Oto największa inwestycja drogowa Torunia na rok 2020

Przyszedł czas zaciskania pasa, bo maleją dochody, a wzrastają koszty utrzymania miasta. W przyszłym roku, Toruń na inwestycje wyda blisko 320 milionów złotych, blisko połowę pochłoną inwestycje drogowe, a konkretnie – jedna inwestycja.

Jak nietrudno się domyślić - chodzi w tym przypadku o remont "starego" mostu. Może kosztować nawet 100 milionów złotych. Posłuchajcie co na ten temat ma do powiedzenia gospodarz miasta, prezydent Michał Zaleski.

Prezydent Torunia o kosztach związanych z remontem mostu

Remont przeprawy może rozpocząć się jeszcze w lutym, najpóźniej w marcu przyszłego roku - podkreśliła Magdalena Flisykowska-Kacprowicz, skarbnik miasta.

Skarbnik Torunia o remoncie mostu w Toruniu

Inne zadania drogowe, to m.in. rozbudowa Drogi Krajowej nr 91 od ul. Polnej do projektowanej Trasy Wschodniej wraz z przebudową skrzyżowania z ul. Celniczą. Tutaj koszty sięgną blisko 3,5 miliona złotych. Niewiele mniej będzie kosztowała przebudowa ulicy Długiej. Blisko 1,5 miliona złotych miasto wyda natomiast na przebudowę drogi na terenie Boryszewa i blisko 800 tysięcy złotych – w Grębocinie, Nad Strugą. Ponadto - budowa dróg lokalnych pochłonie w sumie 19 milionów złotych.