Podinspektor Tomasz jechał do pracy. Gdy zobaczył 49-latka, od razu ruszył do akcji!

i

Autor: KMP w Toruniu Podinspektor Tomasz jechał do pracy. Gdy zobaczył 49-latka, od razu ruszył do akcji!

Brawo!

Podinspektor Tomasz wracał z pracy. Gdy zobaczył 49-latka, od razu ruszył do akcji

2023-08-31 11:11

Podinspektor Tomasz Bałuk to naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego toruńskiej komendy. Pod konie sierpnia udowodnił, że pracą zajmuje się również po godzinach. Gdy zobaczył pijanego rowerzystę, natychmiast interweniował. 49-latek zapłacił ogromny mandat.

Zdarzenie miało miejsce w poniedziałek (28 sierpnia 2023 r.). Podinspektor Bałuk z toruńskiej komendy wracał do domu, gdy zauważył rowerzystę przejeżdżającego przez przejście dla pieszych na jednej z ulic naszego miasta. Postanowił pouczyć delikwenta, ale na tym się nie skończyło. - Wtedy wyczuł od niego alkohol. Funkcjonariusz uniemożliwił mu dalszą jazdę i wezwał umundurowany patrol - informuje nas st. sierż. Sebastian Pypczyński z biura prasowego KMP w Toruniu.

- Przypuszczenia podinspektora szybko się potwierdziły. Przybyli na miejsce policjanci skontrolowali stan trzeźwości 49-letniego cyklisty. Alkomat wskazał w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu. Mieszkaniec Torunia został ukarany przez mundurowych mandatem w wysokości 2500 złotych - dodaje st. sierż. Pypczyński.

Toruń: Podinspektor Bałuk czujny po służbie

Kolega podinspektora Bałuka z biura prasowego podkreśla, że naczelnik swoim zaangażowaniem i czujnością, nie tylko w służbie, ale i poza nią, dał doskonały przykład innym policjantom, jak powinni reagować, gdy dochodzi do łamania prawa.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym profilu na Facebooku oraz na mailu - [email protected].

QUIZ. Radiowozy Milicji i Policji. Znasz te auta?

Pytanie 1 z 15
Podstawowym autem w barwach Milicji był: