Polski Cukier Toruń - Asseco Arka Gdynia 80:65, zdjęcia z Areny Toruń

Autor: Róża Koźlikowska - @FotRose Polski Cukier Toruń - Asseco Arka Gdynia 80:65, zdjęcia z Areny Toruń

Polski Cukier Toruń - Asseco Arka Gdynia: Ważne przełamanie gospodarzy! Zobacz zdjęcia [RELACJA]

2019-11-09 18:45

Spotkanie Polski Cukier Toruń - Asseco Arka Gdynia miało być hitem Energa Basket Ligi. Gospodarze po dwóch porażkach z rzędu chcieli odzyskać pewność siebie, z kolei przyjezdni próbowali wykorzystać problemy kadrowe "Twardych Pierników".

Porażki z Kingiem Szczecin i Dinamem Sassari sprawiły, że dyskusje o wąskiej kadrze Polskiego Cukru Toruń były wyjątkowo regularne. Humory w grodzie Kopernika miała poprawić ewentualna wygrana z Asseco Arką Gdynia.

Polski Cukier Toruń - Asseco Arka Gdynia, relacja

W ostatnich dwóch spotkaniach podopieczni Sebastiana Machowskiego tracili ponad 100 punktów. Tym razem było dużo lepiej. W pierwszej połowie "Twarde Pierniki" konsekwentnie budowały swoją przewagę i po dwóch kwartach na tablicy wyników widniał rezultat 43:34.

Goście ani przez moment nie zbliżyli się do Polskiego Cukru. Trzecia kwarta była wyrównana, ale przyjezdnym brakowało lidera, który wziąłby na siebie ciężar gonienia rywala. Wśród gospodarzy działały przede wszystkim dwie strzelby - Alade Aminu i Keith Hornsby.

Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 80:65. Tak niska zdobycz Asseco Arki musi cieszyć Sebastiana Machowskiego i wszystkich sympatyków klubu z Torunia.

Pod tekstem możecie zobaczyć galerię zdjęć autorstwa Róży Koźlikowskiej. Zdecydowanie warto!

Polski Cukier Toruń - Asseco Arka Gdynia 80:65 (22:17, 21:17, 19:17, 18:14)

Polski Cukier Toruń: Alade Aminu 24, Keith Hornsby 20, Chris Wright 9, Aaron Cel 9, Aleksander Perka 5, Kyle Weaver 4, Ignacy Grochowski 3, Bartosz Diduszko 2, Mikołaj Ratajczak 2, Jakub Kondraciuk 2, Damian Chojnacki 0.

Asseco Arka Gdynia: Josh Bostic 15, Devonte Upson 11, Armani Moore 11, Ben Emelogu 11, Krzysztof Szubarga 5, Adam Hrycaniuk 3, Marcin Malczyk 3, Leyton Hammonds 2, Bartosz Wołoszyn 2, Wojciech Czerlonko 2, Dariusz Wyka 0, Grzegorz Kamiński 0.