Polski Cukier Toruń - MKS Dąbrowa Górnicza: Na takiego Damiana Kuliga czekaliśmy! [RELACJA, ZDJĘCIA]

2019-03-20 22:33

Za nami kolejny emocjonujący wieczór w Arenie Toruń. Polski Cukier Toruń chciał się zrewanżować MKS-owi Dąbrowa Górnicza za porażkę z pierwszej części sezonu. Twardym Piernikom bardzo pomogła świetna forma Damiana Kuliga! Zapraszamy na relację z tego spotkania.

Jak Polski Cukier Toruń - to wielkie emocje. Nie inaczej było w starciu z waleczną ekipą z Dąbrowy Górniczej.  Do przerwy Twarde Pierniki prowadziły ośmioma punktami, a kibiców zgromadzonych w Arenie Toruń musiała cieszyć dobra forma Damiana Kuliga. Zawodnik, który miał być gigantycznym wzmocnieniem dotychczas lekko zawodził, ale w środowy wieczór było inaczej.

21 punktów i 6 zbiórek to wynik, który robi wrażenie. Obok Kuliga najlepsi w zespole Dejana Mihevca byli Karol Gruszecki i Cheikh Mbodj. Po stronie rywali szalał Adris De Leon, który miał 4/5 w rzutach za trzy punkty.

Tym razem obyło się bez horroru. Po remisie 21:21 w trzeciej kwarcie, ostatnia należała do Twardych Pierników. Konsekwentne budowanie przewagi spodowało, że po końcowej syrenie na tablicy wyników widniał rezultat 91:77 na korzyść gospodarzy. To była dobra odpowiedź na wygraną Stelmetu Zielona Góra, który wygrał tego dnia w Sopocie.

Na portalu torun.eska.pl zapraszamy do obejrzenia galerii z tego meczu. Zdjęcia autorstwa Róży Koźlikowskiej znajdziecie nad tekstem.

Polski Cukier Toruń - MKS Dąbrowa Górnicza 91:77 (28:22, 24:22, 19:19, 20:14)

Polski Cukier: Damian Kulig 21 (6 zbiórek), Karol Gruszecki 21, Cheikh Mbodj 16 (10 zbiórek), Aaron Cel 9, Bartosz Diduszko 8, Michael Umeh 7, Tomasz Śnieg 5, Robert Lowery 4 (10 asyst).