Groza na drodze

Poważny wypadek na "trasie śmierci" pod Toruniem. Auto dachowało, cztery osoby w szpitalu [ZDJĘCIA]

2022-12-15 8:11

Toruń i okolice: Do poważnego wypadku doszło w środę (14 grudnia 2022 r.) ok. godziny 16:45 w Cierpicach. To odcinek DK nr 10, zwany przez kierowców "trasą śmierci". W zdarzeniu brały udział dwa samochody osobowe. Jeden z nich dachował. Zobaczcie zdjęcia na portalu se.pl.

O wypadku w Cierpicach pod Toruniem poinformowali w środę przedstawiciele Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu. Na 301 kilometrze DK nr 10 zderzyły się osobowe citroen i fiat. Drugie auto wypadło z drogi i dachowało. Niestety w zdarzeniu ucierpiały 4 osoby, które zostały przetransportowane do szpitala. Na miejscu pracowały m.in. 2 zastępy PSP z JRG nr 2, pogotowie i policja.

Wypadek na DK nr 10 w Cierpicach pod Toruniem. Apel policji

Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego niebezpiecznego zdarzenia. Ku przestrodze, pod tekstem prezentujemy galerię ze zdjęciami z DK nr 10. Funkcjonariusze z Torunia przypominają, że zimą powinniśmy być jeszcze ostrożniejsi niż zazwyczaj.

- Jesień i zima jest wyjątkowo wymagającym okresem dla uczestników ruchu drogowego. W tym czasie warunki atmosferyczne wymuszają na kierowcach i pieszych zachowanie ostrożności i zasady ograniczonego zaufania. Pamiętajmy, że nie sztuką jest nie być sprawcą kolizji czy wypadku, sztuką jest go uniknąć - czytamy w komunikacie na stronie KMP w Toruniu.

Zdjęcie nogi z gazu i zachowanie koncentracji przez kierowców to jedno, ale piesi też powinni zrobić wszystko, aby poprawić poziom bezpieczeństwa. O czym warto pamiętać?

  • wyraźnie sygnalizuj zamiar wejścia na przejście dla pieszych, obserwuj uważnie to co dzieje się na drodze
  • zadbaj o to, byś był widoczny, warto założyć odblaskowy element na odzież, szczególnie po zmierzchu
  • nie patrz w telefon komórkowy przechodząc przez jezdnię
  • pamiętaj, że nie sztuką jest nie być sprawcą kolizji czy wypadku, sztuką jest go uniknąć - piesi są narażeni na dużo poważniejsze konsekwencje udziału w zderzeniu z pojazdem, jesienią i zimą jesteś mniej widoczny na drodze a zbliżający się pojazd ma dłuższą drogę hamowania

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Sonda
Braliście kiedyś udział w wypadku samochodowym?
Ruszył proces Ernesta K., który po pijanemu spowodował wypadek. Zginęło dwóch jego kolegów