Rusza PGE Ekstraliga! Co wiesz o najlepszej żużlowej lidze świata? [QUIZ]

2020-06-12 10:29 KM
Bartosz Zmarzlik podczas meczu PGE Ekstraligi
Autor: Róża Koźlikowska - @FotRose Bartek Zmarzlik.

Na tę chwilę czekali kibice żużla nie tylko w Polsce. Zgodnie z planem, w piątek (12 czerwca) rusza PGE Ekstraliga. Na "dzień dobry" przygotowaliśmy krótki quiz na temat najlepszej ligi świata. Jeśli jesteś wielkim fanem speedwaya - powinieneś zdobyć punktów!

PGE Ekstraliga - najlepsza żużlowa liga świata powraca! Koronawirus storpedował jej start, ale w czerwcu będziemy się już emocjonować rywalizacją najlepszych rajderów. Emocje gwarantowane! Zacznijmy od dobrej zabawy i szybkiego quizu na temat tych elitarnych rozgrywek. Dacie radę zdobyć komplet punktów?

Quiz to rodzaj zabawy, rozrywki intelektualnej polegającej na przedstawieniu zagadnienia w formie zapytania w ten sposób, by na podstawie dostarczonych wraz z zapytaniem informacji oraz wiedzy ogólnej można było wydedukować prawidłową odpowiedź. Pytanie powinno być sformułowane w ten sposób, by odpowiedź nie była całkiem oczywista, zabawa polega de facto na dyskusji zgadujących nad różnymi możliwościami i wykluczaniu tych, które nie spełniają warunków zadanych w pytaniu.