Strajk kobiet w Toruniu. W poniedziałek (2.11) czekają nas dwa wydarzenia

2020-11-02 14:01 KM
Strajk kobiet w Toruniu - zdjęcie z toruńskiej starówki
Autor: Piotr Lampkowski / Super Express Strajk Kobiet w Kaliszu. Dziś kolejny protest! Organizatorzy: "Będzie głośno!"

Strajk kobiet w Toruniu - co nas czeka w poniedziałek (2.11.2020)? Toruńska Brygada Feministyczna zaprasza na dwa wydarzenia - "Czarny protest samochodowo-rowerowy" i jedenasty Czarny Spacer. Jak zwykle przy takich okazjach, kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami na drogach.

Strajk Kobiet w Toruniu, Szosa Bydgoska

Strajk kobiet w Toruniu. W poniedziałek (2.11) czekają nas dwa wydarzenia

W miniony weekend strajk kobiet w Toruniu bynajmniej nie wyhamował. W dzień Wszystkich Świętych protestujący ponownie udali się pod siedzibę Radia Maryja przy ulicy Żwirki i Wigury. Nie zabrakło ostrych słów, a frekwencja ponownie mogła zadowolić organizatorów. W poniedziałek czekają nas kolejne wydarzenia, a wszystko rozpocznie się o godzinie 16:00 od protestu samochodowo-rowerowego. Gdzie można się spodziewać poważnych utrudnień? Tym razem Toruńska Brygada Feministyczna nie zdradza wielu szczegółów.

Czytaj także: Rektor UMK w Toruniu skomentował strajk kobiet. Konkretna deklaracja

Strajk kobiet w Toruniu. Tu w poniedziałek będą utrudnienia - 2.11

"Czarny protest samochodowo-rowerowy" rozpocznie się o godzinie 16:00 przy Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki. Organizatorzy nie zdradzają, jaką trasę przygotowali. Uczestnicy poznają ją na miejscu. Samochody mają kierować się za białym Oplem Ampera. Na pewno utrudnienia czekają kierowców w okolicach starówki.

Spis treści

  1. Strajk kobiet w Toruniu. W poniedziałek (2.11) czekają nas dwa wydarzenia
  2. Strajk kobiet w Toruniu. Tu w poniedziałek będą utrudnienia - 2.11
  3. Strajk kobiet w Toruniu. W poniedziałek Czarny Spacer vol. 11

Strajk kobiet w Toruniu. W poniedziałek Czarny Spacer vol. 11

Kolejny spacer w samym sercu toruńskiej starówki zaplanowano na godzinę 18:00. Nie ma tu niespodzianki - protestujący spotkają się pod Pomnikiem Mikołaja Kopernika i na miejscu zdecydują, w którą stronę się udadzą. W okolicach - tj. na Alei Solidarności, Wałach gen. Sikorskiego i Bulwarze Filadelfijskim można się spodziewać utrudnień w ruchu drogowym. Dotychczasowe protesty potrafiły gromadzić nawet kilka tysięcy uczestników. Niewykluczone, że poniedziałkowy również będzie się cieszył dużym zainteresowaniem.