To mogło skończyć się tragicznie! W Toruniu uzbrojony w nóż mężczyzna siał postrach!

2020-07-01 17:50 Sylwia Sitka-Czerniak
To mogło skończyć się tragicznie! W Toruniu uzbrojony w nóż mężczyzna siał postrach!
Autor: Pixabay To mogło skończyć się tragicznie! W Toruniu uzbrojony w nóż mężczyzna siał postrach!

O włos od tragedii w barze na Bydgoskim Przedmieściu w Toruniu! Policja zatrzymała 46-latka, który usiłował dokonać rozboju z użyciem noża. Mężczyzna trafił na trzy miesiące do aresztu. Grozi mu do 15 lat więzienia.

W sobotę (27.06.20) bezpośrednio po zdarzeniu mundurowi z komisariatu na toruńskim Śródmieściu zatrzymali 46-latka, który grożąc nożem zażądał pieniędzy od klienta jednego z pubów na Bydgoskim Przedmieściu. Zgłoszenie w tej sprawie wpłynęło do dyżurnego toruńskiej komendy około 17:30. Pokrzywdzony, wraz ze swoimi znajomymi, siedział na tarasie lokalu. W pewnym momencie podszedł do niego nieznajomy i zażądał pieniędzy na alkohol. Mężczyzna trzymał w ręku nóż i groził nie tylko pokrzywdzonemu, ale również jego znajomym. Kiedy napastnik zorientował się, że została wezwana policja uciekł.

ZOBACZ: Grudziądz: Agresywny 36-latek nawoływał gapiów do uwolnienia go z rąk policji

Chorzów: Bezwzględny oprawca znów zaatakował. Napadł na kobietę i pociął ją nożem

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Mundurowi, którzy zostali wysłani na miejsce zareagowali błyskawicznie. Kilkaset metrów od miejsca zdarzenia zauważyli mężczyznę odpowiadającego rysopisowi. 46-latek został szybko obezwładniony i trafił do policyjnej celi. Już usłyszał zarzuty za usiłowanie rozboju i groźby karalne. Mężczyzna jest recydywistą. Był już wielokrotnie karany. Teraz grozi mu do 15 lat więzienia. 

Sąd przychylił się do wniosku organów ścigania i aresztował podejrzanego na najbliższe trzy miesiące.