Toruń: Alarm bombowy w galerii handlowej. Seria zgłoszeń w Polsce

2020-05-05 8:52 KM
Toruń: Alarm bombowy w galerii handlowej. Seria zgłoszeń w Polsce
Autor: materiały prasowe CH Bielawy Toruń: Alarm bombowy w galerii handlowej. Seria zgłoszeń w Polsce. Zdjęcie poglądowe

W poniedziałek (4 maja) wielu klientów mogło wreszcie skorzystać z dobrodziejstw galerii handlowych. Rząd postanowił je otworzyć w ramach drugiego etapu odmrażania gospodarki. Pierwszy dzień funkcjonowania tego typu miejsc nie należał do spokojnych. W naszym mieście trzeba było ewakuować CH Nowe Bielawy Toruń, a fałszywych alarmów bombowych było w kraju znacznie więcej.

Wszyscy ci, którzy liczyli na przyjemne spędzenie czasu w galerii handlowej musieli się srogo rozczarować. W poniedziałek (4 maja) ok. godziny 18:00, w Centrum Handlowym Nowe Bielawy Toruń miała miejsce ewakuacja. Wszystko przez fałszywy alarm bombowy, który wpłynął drogą mailową. Jak się okazuje - podobne przypadki odnotowano m.in. w Krakowie, Łodzi, Poznaniu i w Bydgoszczy. 

- Nasze działania trwały kilka godzin. Na szczęście w tym przypadku niczego nie znaleźliśmy. Prowadzimy w tej sprawie postępowanie - mówi portalowi ESKA INFO Toruń mł. asp. Wojciech Chrostowski z zespołu prasowego KMP w Toruniu.

Wygląda na to, że ktoś postanowił wykorzystać drugi etap odmrożenia gospodarki do zasiania paniki wśród klientów. Za taki czyn może grozić nawet do 8 lat więzienia. 

Przypomnijmy - w styczniu 2019 roku Toruń zmagał się z prawdziwym kryzysem, związanym z fałszywymi alarmami bombowymi. Tego typu zdarzenia miały miejsce na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika, w budynkach Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej, czy chociażby w Biedronce. 

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - torun.eskainfo@grupazpr.pl.

Makabryczne morderstwo w Dąbrówce. Artur Ch. zasztyletowany przed domem