Brawo!

W Toruniu polała się krew! Policjanci pomogli najbardziej potrzebującym [ZDJĘCIA]

2022-12-08 8:09

Toruń: Policjanci z garnizonu toruńskiego z bezcennym wsparciem dla osób najbardziej potrzebujących. Przed Komendą Miejską Policji w Toruniu przy ul. Grudziądzkiej stanął autobus Mobilnego Centrum Krwiodawstwa z Bydgoszczy. - Łącznie toruńscy policjanci oddali ponad 6 litrów krwi - chwali kolegów asp. Wojciech Chrostowski.

Za takie akcje trzeba bić brawo. Wydział Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Toruniu w porozumieniu z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy oraz Terenowym Oddziałem w Toruniu zorganizowały zbiórkę krwi pod hasłem "Nasza Krew - Nasza Ojczyzna”. Jej celem jest uczczenie Narodowego Święta Niepodległości oraz pomoc w ratowaniu zdrowia i życia pacjentów, wymagających leczenia krwią i jej składnikami. Kampania jest objęta honorowym patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministra Sprawiedliwości. Ministra Zdrowia oraz Sekretarza Stanu - Szefa Krajowej Administracji Skarbowej.

Toruń: Policjanci oddali ponad 6 litrów krwi

W miniony piątek (02.12) przed budynkiem Komendy Miejskiej Policji w Toruniu stanął krwiobus czyli Mobilne Centrum Krwiodawstwa z Bydgoszczy. Policjanci z garnizonu toruńskiego wraz z pracownikami policji, mogli oddać swoją krew osobom najbardziej potrzebującym.

- Zgłosiło się 14 donatorów. Panie pielęgniarki z toruńskiego Punktu Krwiodawstwa przez cały dzień trwania akcji pobrały ponad 6 litrów krwi - podaje asp. Wojciech Chrostowski z biura KMP w Toruniu. Zdjęcia z akcji prezentujemy pod tekstem.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Sonda
Czy masz zaufanie do toruńskiej policji?
Toruńskie obchody Święta Policji