Wielki hit w Arenie Toruń dla Twardych Pierników! Wspaniałe widowisko w grodzie Kopernika [GALERIA]

2018-12-07 17:33

Polski Cukier Toruń kontra Stelmet Enea BC Zielona Góra - ten mecz fani koszykówki mieli zapisany w swoich notatnikach na czerwono już od dawien dawna. Hit Energa Basket Ligi stał na  bardzo wysokim poziomie i co najważniejsze dla toruńskich kibiców -  zakończył się happy endem!

Od samego początku czwartkowe spotkanie Energa Basket Ligi było bardzo wyrównane. Pierwszą kwartę goście wygrali 24:23 co zwiastowało ogromne emocje w dalszej części spotkania. Kibice, którzy tłumnie zjawili się w Arenie Toruń nie zawiedli się.

Druga kwarta okazała się być tą najważniejszą. Twarde Pierniki wygrały ją ośmioma punktami i odskoczyły Stelmetowi na dystans siedmiu "oczek". Duża w tym zasługa Roberta Lowry'ego, który zanotował w całym meczu 17 punktów i 10 asyst. Mimo braku Przemysława Karnowskiego i Łukasza Wiśniewskiego, Polski Cukier cały czas grał na bardzo wysokim poziomie.

Dla gości są wiadomością jest kontuzja Markela Starksa. Amerykanin grał w Toruniu bardzo dobrze, ale po zderzeniu z Tomaszem Śniegiem musiał opuścić boisko przy asyście kolegów. Ostatecznie mimo dobrej gry po przerwie, Stelmet nie zdołał dogonić Polskiego Cukru. Wielkie brawa dla naszych zawodników!

Polski Cukier Toruń - Stelmet Enea BC Zielona Góra 93:89 (23:24, 31:23, 16:17, 23:25)

Polski Cukier: Karol Gruszecki 18, Rob Lowery 17 (10 as), Aaron Cel 17, Michael Umeh 16, Cheikh Mbodj 14, Tomasz Śnieg 5, Krzysztof Sulima 4, Bartosz Diduszko 2

(wyniki za sportowefakty.wp.pl)

Na portalu torun.eska.pl prezentujemy galerię zdjęć z czwartkowego meczu.  Zdjęcia są autorstwa Róży Koźlikowskiej. Zapraszamy do oglądania!

W tabeli Energa Basket Ligi torunianie zrównali się punktami ze Stelmetem. Oba zespoły są na samym szczycie! Raz jeszcze gratulujemy całej ekipie!