Upał i słońce dominujące na niebie

i

Autor: CC Pixabay.com Żar leje się z nieba w Toruniu i okolicach! Do kiedy zostaną z nami TROPIKALNE UPAŁY? [IMGW, TCZK] / Zdjęcie poglądowe

Żar leje się z nieba w Toruniu i okolicach! Do kiedy zostaną z nami TROPIKALNE UPAŁY? [IMGW, TCZK]

2020-08-21 12:18

Toruń i okolice w kontekście najnowszych komunikatów meteo. Prognozy pogody dla województwa kujawsko-pomorskiego nie są optymistyczne. Będzie upalnie, a z nieba będzie się lał żar. Ponad 30 stopni na termometrach w Toruniu i w powiecie toruńskim. IMGW oraz Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzegają mieszkańców przed niebezpieczną pogodą. Zobaczcie szczegóły.

Upały w Toruniu. IMGW i TCZK ostrzegają

Afrykańskie czy też tropikalne upały w Toruniu?! Zdecydowanie tak. Już w piątek (21.08.2020) na termometrach odnotujemy nawet 32 stopnie. Żar leje się z nieba, a mieszkańcy grodu Kopernika poszukują cienia, aby złapać chwilę wytchnienia. Sprawdzamy najnowszą prognozę pogody w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie - "Jak długo upał zostanie w Toruniu"?. Wieści od meteorologów są na szczęście dość optymistyczne. Wszystko wskazuje na to, że już w najbliższy weekend temperatura wyraźnie spadnie.

- Prognozuje się upały. Temperatura maksymalna w dzień od 30 st. C do 32 st. C. Temperatura minimalna w nocy od 18 st. C do 20 st. C - przekazuje w komunikacie Julian Skory, dyżurny TCZK.

Ostrzeżenie IMGW oraz komunikat Toruńskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego wygasa w sobotę (22 sierpnia) o godzinie 18:00. Możliwe są aktualizacje, ale wszystko wskazuje na to, że niedziela będzie już chłodniejszym dniem.

Prognoza pogody dla Torunia. Upał w sobotę?! Nie tylko!

Uwaga mieszkańcy Torunia - w piątek i w sobotę termometry mogą pokazywać 30 stopni i więcej. To jednak nie wszystko. Prognoza pogody dla Torunia obejmuje także gwałtowne burze i ulewne deszcze. Parasole przydadzą się 22 sierpnia! Na szczęście dużo lepiej wygląda niedziela. Słupki rtęci wskażą 25-26 stopni, a burz i dużych opadów deszczu się nie spodziewamy.

Pamiętajcie, że pogoda zmienną jest i często trzeba sięgać po aktualizacje. Zalecamy śledzenie mapy ostrzeżeń IMGW.

Pies uwięziony na balkonie w upał!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE