19-latek przyszedł na egzamin na prawo jazdy... nietrzeźwy. Kuriozum w Gdańsku

i

Autor: ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE, FOT. SHUTTERTOCK 19-latek przyszedł na egzamin na prawo jazdy... nietrzeźwy. Kuriozum w Gdańsku

Jak?!

Niebywała głupota! 19-latek przyszedł zdawać na prawo jazdy... nietrzeźwy.

2023-08-25 13:21

Gdańsk: Takich scen egzaminatorzy nie widzą codziennie. Jeden z nich musiał wezwać policję, ponieważ 19-latek, który chciał mieć prawo jazdy, przyjechał na egzamin... nietrzeźwy. Młodemu mężczyźnie grozi areszt, grzywna oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

W czwartek (24 sierpnia 2023 r.) po południu policjanci z Gdańska interweniowali na ulicy Okopowej. - Egzaminator przerwał egzamin na ul. Żabi Kruk, ponieważ podejrzewał, że kandydat na kierowcę może być pod wpływem alkoholu. Na miejscu mundurowi ustalili, że egzaminator dopiero podczas rozmowy z kursantem wyczuł od niego zapach alkoholu - przekazała st. sierż. Justyna Chabowska z gdańskiej komendy, cytowana przez PAP. Gdy egzaminator zorientował się, co się święci - natychmiast polecił zdającemu, aby zatrzymał osobową kię, którą jechali i sam usiadł za kierownicą.

Gdańsk: Pił alkohol na urodzinach i podszedł do egzaminu na prawo jazdy

Policjanci przebadali 19-latka z Gdańska alkomatem. Urządzenie wykazało, że jest on pod wpływem 0,3 promila. Mężczyzna przyznał, że dzień wcześniej był na urodzinach i do godz. 2.30 pił alkohol. Za kierowanie w stanie po użyciu alkoholu mężczyźnie grozi kara aresztu, grzywna oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Jedno jest pewne, nastolatek zyskał sławę, ale niekoniecznie taką, o jakiej marzył.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym profilu na Facebooku oraz na mailu - [email protected].

Sonda
Czy masz prawo jazdy?