3-letnie dziecko wpadło do szamba. Śmigłowiec ratunkowy w akcji [ZDJĘCIA]

2019-02-12 12:10 Redakcja ESKA INFO
W miejscowości Lorki mogło dojść do tragedii
Autor: Fot. st. kpt. Krzysztof Szałkowski - KP PSP Nowe Miasto Lub. W miejscowości Lorki mogło dojść do tragedii

W poniedziałek (11 lutego) w miejscowości Lorki (powiat nowomiejski w województwie warmińsko-mazurskim) 3-letni chłopiec wpadł do zbiornika z gnojowicą. Z szamba zdołał wyciągnąć go ojciec. Na miejsce przyleciał śmigłowiec ratunkowy.

Sytuacja miała miejsce przed godziną 11:00. - Jako pierwszy na miejsce zdarzenia dotarł zastęp z OSP Lorki. Po rozpoznaniu strażacy stwierdzili, że chłopiec w wieku około 3 lat po wpadnięciu do zbiornika z gnojowicą został wydobyty przez ojca i jest pod opieką rodziny - poinformował st. kpt. Krzysztof Szałkowski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Mieście Lubawskim. Przytomne dziecko oczekiwało w domu na przyjazd karetki. Strażacy zajęli się przygotowaniem miejsca lądowania dla śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

ZOBACZ ZDJĘCIA GDAŃSKA PO ŚMIERCI PAWŁA ADAMOWICZA...

- Dziecko zostało przetransportowane helikopterem do szpitala. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, przyjęciu helikoptera medycznego zgodnie z procedurami oraz udzieleniu dziecku pierwszej pomocy do czasu przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego - dodał st. kpt. Krzysztof Szałkowski.

Zobacz także: Tragedia w Pomorskiem! 1,5-roczne dziecko utopiło się w zbiorniku z nieczystościami

Akcja służb trwała w sumie prawie 2 godziny. Na szczęście chłopca udało się uratować.

Najbardziej romantyczne miejsca w Trójmieście. Sprawdź, dokąd warto wybrać się w walentynki:

ZOBACZ WIDEO: