Atak na taksówkarza w Gdańsku. 42-latkowi grozi 12 lat więzienia

i

Autor: Shutterstock Atak na taksówkarza w Gdańsku. 42-latkowi grozi 12 lat więzienia

Bandyta w rękach policji

Atak na taksówkarza w Gdańsku. 42-latkowi grozi 12 lat więzienia

2022-12-28 12:12

Policjanci zatrzymali 42-latka z powiatu otwockiego, który w Gdańsku zaatakował taksówkarza i ukradł mu 200 złotych. Bandyta został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty za rozbój, a sąd aresztował go na trzy miesiące. Podejrzanemu grozi do 12 lat więzienia.

Do napadu na gdańskiego taksówkarza doszło w Wigilię (24 grudnia) przed godz. 22 na ul. Podwale Grodzkie. - Sprawca podszedł do siedzącego w samochodzie taksówkarza, uderzył pokrzywdzonego pięściami w głowę i ukradł mu 200 złotych. Policjanci od razu po otrzymaniu zgłoszenia pojechali na miejsce przestępstwa i dokładnie sprawdzili rejon - informuje oficer prasowy KMP w Gdańsku. Po godzinie 22, w tunelu dworca PKP Gdańsk Główny, policjanci zauważyli mężczyznę, który pasował do rysopisu sprawcy. Funkcjonariusze zatrzymali 42-letniego napastnika i odzyskali skradzione przez niego pieniądze. Mężczyzna był pod wpływem alkohol.

Napad na taksówkarza w Gdańsku. 42-latkowi grozi do 12 lat więzienia

- Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Podejrzany został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut za rozbój. W poniedziałek, na wniosek prokuratora, sąd zastosował wobec 42-latka tymczasowy areszt na trzy miesiące. Za rozbój grozi do 12 lat pozbawienia wolności - informuje oficer prasowy.

Sonda
Czy Twoim zdaniem praca taksówkarza jest niebezpieczna?
Narkotyki i ugodzenie nożem. Masowe kontrole taksówkarzy "na aplikację" w Krakowie