Nożownik, zdjęcie poglądowe

i

Autor: shutterstock

Atak nożownika w Gdańsku. Rzucił się na przechodniów! Krwawy horror

2021-12-12 13:37

Krwawy horror na ul. Długiej w ścisłym centrum Gdańska. W niedzielę, około godz. 6.00 rano doszło tam do ataku nożownika. Agresywny mężczyzna ranił 27-latka w klatkę piersiową. Ofiara trafiła do szpitala. Policja zatrzymała sprawcę i wyjaśnia, co zdarzyło się w centrum Gdańska. 30-latek rzucił się na ludzi, którzy chcieli mu odebrać broń?!

Atak nożownika w Gdańsku budzi najgorsze wspomnienia i skojarzenia. Dziś rano, w niedzielę, około godz. 6.00, krwawy horror rozegrał się na ul. Długiej w centrum miasta. Agresywny nożownik rzucił się na grupę przechodniów! 27-latek z ranami klatki piersiowej trafił do szpitala.

Policjanci zostali zaalarmowani po godz. 6.00. Chwilę wcześniej agresywny mężczyzna zaatakował nożem przechodniów na ulicy. Do zdarzenia doszło w ścisłym centrum Gdańska, gdzie nawet o tak wczesnej porze nie brakuje ludzi na ulicach. Ranny 27-latek, ofiara nożownika, trafił do szpitala.

Zobacz też: Kielce: Nocny, brutalny atak na 31-latka. Szukają sprawcy, jest na wolności

Policjanci na miejscu krwawego horroru zatrzymali 30-letniego napastnika. On też trafił do szpitala. Świadkowie zeznali, że mężczyzna rzucił się na grupkę przechodniów, którzy chcieli odebrać mu nóż. Policja, która bada sprawę, potwierdza taki scenariusz wydarzeń.

Horror nad basenem. Nie żyje małżeństwo medyków z Białegostoku, śledztwo umorzone

Policjanci bardzo szybko pojawili się na miejscu, zatrzymali agresywnego 30-latka i zabezpieczyli nóż, który mężczyzna miał ze sobą. Na skutek zdarzenia do szpitala trafił 27-latek, który doznał rany klatki piersiowej, ze wstępnych ustaleń wynika, że jego życiu i zdrowiu nic nie zagraża – potwierdza podinsp. Magdalena Ciska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku, cytowana przez Gazetę Wyborczą Trójmiasto.

Życiu rannego 27-latka nic nie zagraża. 30-letni nożownik trafił do szpitala na badania krwi, które m.in. pozwolą ustalić, czy był pijany albo pod wpływem substancji psychotropowych.

Sonda
Czy czujesz się bezpiecznie w swoim mieście?

Jaki był motyw ataku nożownika? 30-latek miał zaatakować przechodniów, którzy chcieli odebrać mu nóż. Dlaczego agresywny mężczyzna z niebezpiecznym narzędziem w ręku paradował o poranku po ulicach w centrum Gdańska? Sprawę bada policja.

Portal trojmiasto.pl przywołuje słowa jednego ze świadków zdarzenia. Jak opisuje, nożownik szedł od strony Zielonej Bramy, zachowywał się „głośno i dziwnie”, szybko okazało się, że ma w ręku nóż. Z przeciwnej strony szła grupa turystów spoza Gdańska, chcieli powstrzymać niebezpiecznego mężczyznę. – W trakcie obezwładnienia go napastnik jednemu z mężczyzn zadał dwa ciosy w klatkę piersiową. Na szczęście obrażenia nie były poważne. Sam napastnik też był ranny. Miał ranę ciętą przedramienia – opisuje świadek ataku, cytowany przez trojmiasto.pl.