IMPREZOWALI mimo obostrzeń. Teraz klub NITRO w Nysie ma KŁOPOTY. Sanepid podjął decyzję

i

Autor: Free-Photos / Pixabay.com zdjęcie ilustracyjne

kryminalne

Potężna awantura pod klubem w Sopocie. Na jaw wyszły niewygodne fakty

2023-05-30 9:24

Sopot: Przyjechali pod klub i bez biletów chcieli wejść na imprezę. Gdy nie zostali wpuszczeni, przed bramą zaczęli wykrzykiwać wulgarne słowa. Zauważyli to policjanci i podjęli wobec nich interwencję. Wtedy na jaw wyszly niewygodne fakty. Jeden z mężczyzn miał w plecaku narkotyki i grożą mu surowe konsekwencje.

W miniony piątek (26 maja) po godz. 22.00 policjanci prewencji podczas pieszego patrolowania ulicy Moniuszki zauważyli dwóch mężczyzn, którzy będąc w pobliżu bramy prowadzącej na teren imprezy wykrzykiwali wulgarne słowa. Funkcjonariusze podjęli wobec nich interwencję i gdy zbliżali się do nich, ci na ich widok gwałtownie próbowali oddalić się z miejsca.

Nie udało się, a sprawcami wykroczenia okazali dwaj mieszkańcy powiatu lęborskiego w wieku 36 i 45 lat. Podczas rozmowy policjanci od razu wyczuli od nich silną woń alkoholu i sprawdzili ich trzeźwość.

- podają policjanci.

Jak się okazało, badanie trzeźwości wykazało, że 36-latek ma blisko 2,5 promila, zaś jego kolega – ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Obaj mężczyźni w rozmowie z policjantami oświadczyli, że przyjechali do Sopotu i bez biletów chcieli wejść na imprezę, bo uważali, że powinna ona być darmowa dla wszystkich. I gdy nie zostali wpuszczeni, ze złości zaczęli przeklinać.

Za używanie nieprzyzwoitych słów w miejscu publicznym policjanci ukarali sprawców mandatami karnymi, ale to był dopiero początek kłopotów 36-latka.

"W jego plecaku funkcjonariusze znaleźli wagę cyfrową i mały słoik po koncentracie pomidorowym z zawartością białego proszku. Do tego w kieszeni spodni mężczyzna miał też woreczki strunowe" - dodają mundurowi.

Policjanci zabezpieczyli do dalszych badań znalezioną substancję i zatrzymali 36-letniego mieszkańca powiatu lęborskiego jako podejrzanego o posiadanie zakazanych substancji. Z miejsca interwencji trafił on do policyjnej celi. Na podstawie zebranych dowodów, 36-letniemu sprawcy ogłoszono zarzut posiadania środków psychotropowych w postaci 20 porcji amfetaminy. Dodatkowo policjanci zabezpieczyli od niego na poczet przyszłej kary pieniądze w kwocie 1000 złotych. Za swoje postępowanie mężczyzna poniesie teraz odpowiedzialność karną.

Za posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Andrzej Kostyra o sytuacji Artura Binkowskiego. Były pięściarz walczy o wyjście na prostą
Źródło: Awantura pod klubem w Sopocie. Chcieli wejść bez biletów