Bank stracił gigantyczne pieniądze! Wszystko przez zakłady bukmacherskie 24-latka

i

Autor: Pomorska Policja, SHUTTERSTOCK Bank stracił gigantyczne pieniądze! Wszystko przez zakłady bukmacherskie 24-latka

Ależ kwota!

Bank stracił gigantyczne pieniądze! Wszystko przez uzależnionego 24-latka

2023-11-28 10:22

24-letni pracownik banku przywłaszczył 400 tysięcy złotych. Mężczyzna przyznał, że jest uzależniony od hazardu, a konkretnie od zakładów bukmacherskich. Kasjerowi grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Zgłoszenie o kradzieży 400 tysięcy złotych w banku wpłynęło do sopockiej policji w piątek (24 listopada 2023). Szefostwo podejrzewało, że za wszystkim stoi pracownik, który zostawił klucze w pracy, po czym nie zjawił się w banku. 24-latek został zatrzymany w Gdańsku. - Z miejsca zatrzymania trafił on do policyjnej celi. Pracujący nad sprawą śledczy ustalili, że wszystko wyszło na jaw po rutynowej kontroli, jaką przeprowadził dyrektor działu kontroli - informuje podkom. Lucyna Rekowska, oficer prasowy KMP w Sopocie.

- Okazało się, że 24-letni pracownik banku będąc zatrudniony jako kasjer przez trzy tygodnie swojej działalności zabierał z indywidualnej skrytki bankowej pieniądze. Łącznie było to ponad 399 tys. złotych. Śledczy ustalili też, że 24-latek miał słabość do hazardu. Zaraz po zatrzymaniu przyznał się on policjantom zarówno do przywłaszczenia gotówki jak i przeznaczania jej na zakłady bukmacherskie. Dodał też, że praktycznie wszystkie pieniądze przegrał - dodaje policjantka.

Sopot: Przywłaszczył 400 tysięcy złotych z banku. Grozi mu 10 lat więzienia

Zgromadzone w sprawie dowody policjanci przekazali do prokuratury i doprowadzili tam zatrzymanego 24-latka. Prokurator ogłosił podejrzanemu zarzut przywłaszczenia powierzonej mu gotówki w kwocie blisko 400 tys. złotych. Ponadto po przesłuchaniu zastosował wobec gdańszczanina dozór policyjny polegający na zgłaszaniu się dwa razy w tygodniu w jednostce Policji i zakazie kontaktowania się z pracownikami banku. Czynności w sprawie cały czas trwają i śledczy szczegółowo wyjaśniają wszystkie okoliczności.

- Za przywłaszczenie powierzonego mienia znacznej wartości grozi do 10 lat więzienia - podsumowuje oficer prasowy KMP w Sopocie.

........................................................................................................

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym profilu na Facebooku oraz na mailu - [email protected].

Slang policyjny. Czy dogadałbyś się z policją? Sprawdź!

Pytanie 1 z 14
"Czekolada" w slangu policyjnym to: