Była w pobliżu, gdy jej synka przejechał samochód. Za kierownicą siedziała babcia 2-latka

i

Autor: Shutterstock Prokuratura Rejonowa w Bytowie wyjaśnia okoliczności śmierci 2-letniego mieszkańca Ząbinowice, na którego najechała autem babcia, zdj. ilustracyjne

Była w pobliżu, gdy jej synka przejechał samochód. Za kierownicą siedziała babcia 2-latka

2023-06-01 13:45

Prokuratura Rejonowa w Bytowie wyjaśnia okoliczności śmierci 2-letniego mieszkańca Ząbinowice, na którego najechała autem babcia. Wszystko działo się na prywatnej posesji we wtorek, 30 maja, którą 51-letnia kobieta opuszcza swoim audi. Kierująca uderzyła wnuczka, czemu nie zapobiegła znajdująca się na tej samej posesji matka 2-latka. Obie kobiety były trzeźwe.

Śmiertelny wypadek pod Bytowem. Babcia najechała na 2-letniego wnuczka

Nieumyślne spowodowanie śmierci - taki jest kierunek śledztwa prowadzonego w związku ze śmiercią 2-latka, na którego pod Bytowem najechała babcia. Chłopiec zmarł w szpitalu w Gdańsku we wtorek, 30 maja, po tym jak trafił tam śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Do wypadku doszło tego samego dnia, ok. godz. 11, na prywatnej posesji w Ząbinowicach. Jak informuje tamtejsza prokuratura, prowadząca audi 51-latka uderzyła wnuczka, gdy stamtąd wyjeżdżała. Dziecko było reanimowane na miejscu zdarzenia i udało mu się przywrócić funkcje życiowe, ale zmarło wkrótce po przetransportowaniu do placówki w Gdańsku. Na posesji przebywała również matka chłopca, ale nie wiadomo na razie, jak to się stało, że 2-latek został na chwilę bez opieki - obie kobiety były trzeźwe. W najbliższym czasie odbędzie się sekcja zwłok dziecka, a śledczy zabezpieczyli m.in. samochód, którym kierowała jego babcia, by sprawdzić, czy w momencie zdarzenia auto było sprawne technicznie.

- Śledztwo zostało wszczęte w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci, a nie wypadku drogowego, ponieważ wszystko działo się na prywatnej posesji, a zasady ruchu drogowego dotyczą miejsc publicznych, ogólnodostępnych - mówi Małgorzata Jackowska-Borek, zastępca prokuratora rejonowego w Bytowie.

Sonda
Czy śmierć dziecka to najgorsza rzecz, jaka może spotkać człowieka?
Mija rok od tragicznej śmierci Konrada i Norberta w motoszybowcu
Listen on Spreaker.