Chojnice: Przedszkole z piekła rodem. Opiekunki znęcały się nad dziećmi! Zgroza

i

Autor: zdj. ilustracyjne: Pixabay/Myriams-Fotos Chojnice: Przedszkole z piekła rodem. Opiekunki znęcały się nad dziećmi! Zgroza

Były bite i poniżane

Chojnice: Przedszkole z piekła rodem. Opiekunki znęcały się nad dziećmi! Zgroza

2022-08-03 19:57

Zgroza w przedszkolu w Chojnicach (woj. pomorskie). Dzieci z tamtejszej placówki były bite i gnębione przez przedszkolanki. Opiekunki zgotowały im prawdziwe piekło! Za to, co zrobiły, staną przed sądem. – Zniszczyły nie tylko moje dzieci, ale zniszczyły także nas, rodziców – mówi jeden z ojców dzieci z przedszkola w Chojnicach w reportażu „Alarmu!” TVP1. Placówka, w której dochodziło do zbrodni, nadal działa.

Dzieci były ciągnięte po podłodze, bite, maltretowane. Doświadczały przemocy fizycznej i psychicznej. Ofiarami bezdusznych opiekunek były maluchy z przedszkola w Chojnicach. Cztery przedszkolanki z piekła rodem staną przed sądem. Marii F. (60 l.), Wioletcie K.-G. (50 l.), Emilii W. (35 l.) oraz Czesławie B. (54 l.) grozi kara ośmiu lat więzienia. Trauma maltretowanych dzieci może trwać znacznie dłużej…

Przedszkole w Chojnicach. Przemoc wobec dzieci

Przemocy miało doświadczać 11 przedszkolaków wieku 3 i 4 lat – ustalili śledczy, którzy badali tę sprawę.

Oskarżeni, stosując przemoc fizyczną, wykazywali takie zachowania jak: uderzanie, szarpanie i pociąganie w i za ręce, szarpanie i ciągnięcie po podłodze, szarpanie za nogi, uderzanie ręką w twarz, plecy i pośladki, kopanie, czy też uderzanie zmiotką od podłogi – informuje Prokuratura Okręgowa w Słupsku.

Śledczy skierowali do sądu akt oskarżenia przeciwko czterem wspomnianym kobietom, zatrudnionym w chojnickim przedszkolu jako nauczyciel przedszkolny, pomoc nauczycielska oraz terapeutka. Wkrótce staną przed sądem. Grozi im osiem lat więzienia.

„Alarm!” TVP1 o zbrodni w przedszkolu w Chojnicach

To, co działo się w przedszkolu w Chojnicach, opisują w swoim reportażu dziennikarze programu „Alarm!” w TVP1. – Zniszczyły nie tylko moje dzieci, ale zniszczyły także nas, rodziców – mówi jeden z ojców dzieci w materiale „Jedynki”. Reportaż o przemocy w przedszkolu w Chojnicach jest emitowany w TVP1 w środowy (3.08) wieczór, w programie „Alarm!” o godz. 20.10.

Moja córka była zamykana przez przedszkolanki w kantorku. Miała zakładane klamerki na buzi, była kopana i szarpana. Inne dzieci miały wpychane chusteczki, żeby się nie odzywały – opowiada matka jednej z pokrzywdzonych dziewczynek w reportażu „Alarmu”. – Większość w tej grupie była dziećmi z orzeczeniem o niepełnosprawności i te były najbardziej maltretowane przez przedszkolanki – opowiada.

Gdy rodzice zgłosili problem dyrekcji przedszkola – ich grupa została… rozwiązana. Dzieci zostały skreślone z listy podopiecznych placówki. Dziennikarze TVP1 ustalili, że „przedszkole grozy” działa dalej, tylko pod zmienioną nazwą.

Sonda
Czy kary za przemoc wobec dzieci powinny być bardziej surowe?
Godzina W w Gdańsku. Mieszkańcy uczcili Powstanie Warszawskie