Gdańsk: Na oczach dzieci zaszlachtował narzeczoną. Akt oskarżenia dla Roberta G.

i

Autor: Marcin Gadomski/SUPER EXPRESS Gdańsk: Na oczach dzieci zaszlachtował narzeczoną. Akt oskarżenia dla Roberta G.

Jaka kara dla Roberta G.?

Gdańsk: Na oczach dzieci zaszlachtował narzeczoną. Akt oskarżenia dla Roberta G.

2022-08-03 19:03

Przerażająca zbrodnia na osiedlu Zielony Trójkąt w Gdańsku. To, co zrobił Robert G., woła o pomstę do nieba. Bogu ducha winna Paulina (+25 l.) zginęła z rąk partnera na oczach dzieci! W niedzielne przedpołudnie rzucił się na nią z nożem, zadając cios za ciosem, a ostrze zatapiając w ciele narzeczonej. Wbił nóż nawet w głowę 25-latki!

Dokonał krwawej zbrodni, gdy w mieszkaniu były małe dzieci. Makabryczne zabójstwo domaga się sprawiedliwości! Robert G. stanie przed sądem. Jaka kara będzie dobrym zadośćuczynieniem za coś tak przerażającego…?

Gdańsk. Zabójstwo Pauliny. Akt oskarżenia dla Roberta G.

Prokuratura Rejonowa w Gdańsku skierowała właśnie do Sądu Okręgowego akt oskarżenia przeciwko Robertowi G. 30-latkowi zarzucono dokonanie zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Może mu grozić dożywocie.

Przypomnijmy, do zbrodni doszło 12 września 2021 roku w Gdańsku. Jak ustalili śledczy, w miejscu zamieszkania, w obecności wspólnych małoletnich dzieci, mężczyzna zadał swojej partnerce kilkanaście ciosów nożami, powodując szereg ran kłutych i ciętych twarzy, szyi i przedramion, wskutek czego pokrzywdzona zmarła.

W toku przeprowadzonego śledztwa ustalono, że pomiędzy Robertem G. a jego partnerką Pauliną wielokrotnie dochodziło do kłótni na tle finansowym, zażywania przez Roberta G. środków psychoaktywnych i nadużywania alkoholu oraz sprawowania opieki nad małoletnimi dziećmi – opisuje w rozmowie z PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, prokurator Mariusz Duszyński.

Robert G. był poczytalny. Odpowie za zabójstwo Pauliny

W toku prowadzonego postępowania Robert G. został poddany obserwacji sądowo-psychiatrycznej w warunkach oddziału szpitalnego.

Biegli psychiatrzy wskazali, że oskarżony w chwili czynu miał w pełni zachowaną zdolność zrozumienia znaczenia czynu i pokierowania swoim postępowaniem – wyjaśnia prokurator.

Mężczyźnie, który przebywa w tymczasowym areszcie, grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 12 lat, kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Sonda
Czy w Polsce powinna obowiązywać kara śmierci?
Godzina W w Gdańsku. Mieszkańcy uczcili Powstanie Warszawskie

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki