Przedwczesna śmierć

Zginął, zanim ochrzcił swoje dziecko. Wzruszający wiersz na grobie Rafała [WIDEO, ZDJĘCIA]

2022-08-01 9:33

Rafał L. (+27 l.) wraz z najbliższymi kolegami: Erykiem D. (23 l.) i jego starszym bratem Kacprem D. (27 l.) znali się od urodzenia. Razem się bawili, dorastali i łowili ryby w pobliskim Sanie. Podczas ostatniego wspólnego spotkania, w miejscowości Wólka Turebska, doszło do tragedii, w której zginął 27-letni mężczyzna. Rafał niedawno został ojcem. Zamiast radości chrztu jest smutek pogrzebu. Na jego grobie leży wiersz, który łamie serce.

Do tragicznego zdarzenia doszło we wtorek, 19 lipca 2022 r. Rafał L. wraz z braćmi Erykiem i Kacprem D. poszli zabawić się nad rzekę. Początkowo było z nimi więcej osób, ale na końcu imprezy nad Sanem zostali tylko we trzech. Wcześniej cięli drzewo, mieli łowić ryby. Alkohol lał się szerokim strumieniem, na brzegu paliło się ognisko.

W pewnym momencie Rafał L. pokłócił się z Erykiem D. Mężczyźni zaczęli się szarpać i najpierw skierowali ku płyciźnie na Sanie, potem Eryk D. miał popchnąć Rafała na głębszą wodę. Rafał L. nie potrafił pływać. Zanim Eryk wyszedł na brzeg, 27-latek zginął z pola widzenia braci. Eryk D. był kompletnie pijany. Kacper D. – dużo trzeźwiejszy. To on zadzwonił pod 112, informując o tym, że ich kolega wpadł do wody.

Na miejscu wkrótce pojawiły się służby ratunkowe. Po kilku godzinach z Sanu wyciągnięto ciało Rafała L. Eryk D. trafił do aresztu i przyznał się do nieumyślnego spowodowania śmierci.

Na grobie Rafała L., który zginął zanim ochrzcił swoje dziecko, najbliżsi zostawili wiersz łamiący serce

27-letni Rafał niedawno został ojcem. Wkrótce miał ochrzcić synka. Jednak malutki Oskarek nie zapamięta taty. Nie pojedzie z nim na ryby i nie nauczy się od niego, jak być wspaniałym mężczyzną. Chłopiec musiał go pożegnać jeszcze zanim zrozumiał, co się stało.

Dla chłopczyka i jego mamy na portalu pomagam.pl założono zbiórkę: Dla Oskarka L.

W opisie internetowej zbiórki czytamy: – Dziecko nigdy już nie zazna ciepła ojca serca. Dziecko i matka pozostali bez większych środków do życia, gdyż utrzymanie zapewniał Rafał. Proszę wszystkich ludzi dobrej woli i wielkiego serca o wsparcie dla dziecka. Możemy mu pomóc już tylko w taki sposób. Nikt nie będzie w stanie zapełnić pustki, jaka zostanie w sercu Oskara po śmierci tatusia, ale postarajmy się okazać wsparcie poprzez zbiórkę środków pieniężnych. Nie bądźmy obojętni, okażmy serce, pomóżmy...

Jeszcze bardziej przejmujący jest grób w Turbi, gdzie Rafał L. spoczął w rodzinnej mogile. Na płycie najbliżsi zostawili rozdzierający serce wiersz, którego wersy wyciskają łzy. Wieniec z czerwonych kwiatów zostawiła partnerka zmarłego wraz z osieroconym synkiem. Wiatr rozwiewa szarfę z wymownym napisem: „Dla nas byłeś całym światem”. Teraz oboje będą musieli tworzyć rodzinę bez taty, którego malutki Oskar nie miał nawet szansy zapamiętać...

Sonda
Wierzysz, że ta sprawa zostanie wyjaśniona?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki