Idą święta, nie o SMS-ie, lecz o kartce pamiętaj

i

Autor: congerdesign "Idą święta, nie o SMS-ie, lecz o kartce pamiętaj"

Czy w Trójmieście ktoś jeszcze wysyła kartki na święta?

2019-12-04 7:15

"Idą święta. Nie o SMS-ie, lecz o kartce pamiętaj" - to hasło drugiej edycji kampanii organizowanej przez trójmiejską fundację "Dbam o mój z@sięg". Czy w dzisiejszych czasach warto jeszcze odłożyć smartfon na bok i spisać życzenia na tradycyjnej kartce? Sprawdziliśmy!

Fundacja "Dbam o mój z@sięg" od kilku lat zwraca uwagę na problem, jakim jest złe korzystanie z nowych technologii. Organizowane są szkolenia związane z tematyką higienicznego używania mediów cyfrowych, fonoholizmu oraz budowania relacji w dobie komputerów i smartfonów. Teraz członkowie fundacji przygotowali pół miliona kartek świątecznych, które przekazują przedszkolom i żłobkom.

- Zachęcamy wszystkich do tego, aby przyłączali się do akcji, by pokazać najmłodszym, czym jest znaczek, gdzie się wysyła świąteczną kartkę, jak w sposób kreatywny można ją ozdobić - mówi Maciej Dębski z fundacji "Dbam o mój z@sięg".

Posłuchaj jaka idea towarzyszy kampanii organizowanej przez fundację "Dbam o mój z@sięg":

Mieszkańcy Trójmiasta, choć coraz rzadziej, to jednak wciąż starają się pamiętać o świątecznych kartkach. Jest to bardziej kreatywny i emocjonalny sposób na przekazywanie sobie życzeń.

- W tym roku będę chciała samodzielnie przygotować w całości świąteczne kartki, aby okazać bliskim moją miłość - mówi jedna z mieszkanek Gdańska. Co na temat kartek myślą pozostałe osoby przepytywane przez reportera Radia ESKA Trójmiasto?

Posłuchaj, czy mieszkańcy trójmiasta wysyłają jeszcze kartki na święta:

Szczegóły kampanii "Idą święta. Nie o SMS-ie, lecz o kartce pamiętaj" oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie internetowej.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE