Do gdańskiego zoo przybył JAGUAR... na czterech kołach! [ZDJĘCIA]

2019-08-07 9:50

Od 5 sierpnia do 30 września 2019 roku w Gdańskim Ogrodzie Zoologicznym podziwiać można nietypową ekspozycję. Atrakcja przygotowana przez trójmiejskiego dealera British Automotive Gdańsk to element akcji społecznej. Organizatorzy przypominają, że jaguar jest gatunkiem bliskim zagrożenia wyginięciem, a jego liczebność stale się obniża.

- Gdański Ogród Zoologiczny, to miejsce niezwykłe i chętnie odwiedzane zarówno przez turystów, jak i mieszkańców Trójmiasta. Można spotkać tu wiele gatunków z rodziny kotowatych, lecz nie ma wśród nich jaguara. W ramach projektu JaguArt umieściliśmy w gdańskim zoo ekspozycję w niekonwencjonalnej formie. W kontenerze zbudowanym specjalnie na tę okoliczność demonstrujemy oklejonego w cętki Jaguara E-Pace - tłumaczy Katarzyna Zblewska z British Automotive Gdańsk.

Przed czterokołowym drapieżnikiem w cętki postawiona została tabliczka gatunkowa. W zabawny sposób przedstawia ona Jaguara E-Pace jako mieszkańca zoo. Zdjęcia znajdziesz w galerii u góry artykułu.

- W ramach projektu JaguArt pojawi się jeszcze wiele niespodzianek i spotkań związanych ze sztuką. Wstawienie samochodu do zoo to inauguracja projektu jak i dni otwartych marki Jaguar w British Automotive Gdańsk - dodaje Katarzyna Zblewska.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE