Dramatyczna akcja w Sopocie: Dach płonął nad głowami ludzi. Krzyczeli i walili w drzwi

i

Autor: Policja Pomorska

Dramatyczna akcja w Sopocie: Dach płonął nad głowami ludzi. "Krzyczeli i walili w drzwi"

2022-01-12 12:02

Pożar na terenie ogródków działkowych przy ul. Reja w Sopocie wybuchł we wtorek (11.01.202 r.) późnym wieczorem. Akcja była dramatyczna, ponieważ w środku płonącego budynku znajdowali się śpiący ludzie. Okoliczności zdarzenia bada sopocka policja.

Zgłoszenie o pożarze w domu na terenie ogródków działkowych przy ul. Reja w Sopocie wpłynęło we wtorek (11.01) przed godziną 22:00. Na miejsce natychmiast został wysłany patrol policji oraz straż pożarna. "Dojeżdżający na miejsce funkcjonariusze zauważyli dużą łunę i płomienie wydobywające się z dachu jednego z domków, na miejscu był też zgłaszający. Policjanci bez chwili wahania przeskoczyli przez ogrodzenie ogródków, a potem przez furtkę prowadzącą na posesję i pobiegli do palącego się domku, gdzie krzyczeli i walili w drzwi, by obudzić znajdujące się wewnątrz osoby" - opisuje pomorska policja.

CZYTAJ TEŻ: Gdańsk. 45-latek PODPALIŁ ogrodzenie meczetu! Później wywołał alarm bombowy

Ze złości chciał kopnąć w busa. Przejechało go inne auto

Drzwi otworzył zdziwiony całą sytuacją mężczyzna, który w ogóle nie miał pojęcia o pożarze. "Gdy tylko mundurowi usłyszeli, że na piętrze znajduje się jego znajomy, od razu pobiegli do niego. Na piętrze był już wyczuwalny silny zapach spalenizny i była też wyraźnie podwyższona temperatura. Policjanci dobudzili drugiego mężczyznę i obu ewakuowali z domku. Z altanki wyprowadzono też psa, którego przekazano pod opiekę właścicielki sąsiedniej działki" - podaje policja.

Wyprowadzeni z domku mężczyźni to mieszkańcy Gdańska i Gdyni w wieku 64 i 68 lat. Obaj byli pod wpływem alkoholu. Jak poinformowała policja, alkomat pokazał u każdego z nich ponad promil alkoholu. W rozmowie przyznali się policjantom, że na działkę przyjechali rekreacyjnie, gdzie wcześniej spożyli alkohol oraz nie byli świadomi zagrożenia, w jakim się znaleźli. Po całej akcji wrócili do domów.

Policjanci ustalają wszystkie okoliczności zdarzenia.

Sonda
Czy wiesz, jak należy postępować w czasie pożaru?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE