Dziki w Sopocie zostaną odstrzelone. Trwa akcja leśników [AUDIO]

2018-09-20 10:02
Dziki ryją trawniki, wywracają kosze na śmieci i straszą psy. Mieszkańcy mają dość nieproszonych gości.
Autor: https://pl.m.wikipedia.org/Mariomassone Dziki ryją trawniki, wywracają kosze na śmieci i straszą psy. Mieszkańcy mają dość nieproszonych gości.

Nie pomogło odławianie i straszenie, więc przyszedł czas na ostrzejsze środki. Dziki w Sopocie zostaną odstrzelone. Akcja leśników potrwa do 30 września.

W ostatnim czasie zwierzęta wyjątkowo dają się we znaki mieszkańcom osiedla Mickiewicza. Dziki ryją trawniki, wywracają kubły na śmieci i straszą psy… a sopocianom pomału puszczają nerwy. Posłuchaj:

Spółdzielnia osiedla Mickiewicza poprosiła o pomoc leśników. To oni zajmą się eliminacją dzików. Akcja już ruszyła. Codziennie po zmroku w godzinach od 19:00 do 7:00 rano w pobliskich lasach prowadzony jest odstrzał. - Myśliwi są wyselekcjonowani, to nie żadne leśne dziadki. To będą młodzi ludzie, sprawni, doświadczeni, potrafiący się obchodzić z bronią. Polowania na dziki będą się odbywały zgodnie ze sztuką łowiecką, z dala od domów i miejsc zamieszkania - zapewnia Michał Grabowski z Nadleśnictwa Gdańsk. Posłuchaj:


Na terenie Nadleśnictwa Gdańsk odstrzały dzików odbywają się regularnie. Od kwietnia w samym Trójmieście odstrzelono już 220 osobników. Akcja leśników w Sopocie potrwa do 30 września.

Łoś wziął kąpiel w Bałtyku! Zobacz, jak radził sobie z morskimi falami [WIDEO]

Zobacz TO WIDEO:

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE