Gdańsk: Strajk kobiet przed Katedrą Oliwską

i

Autor: Marcin Gadomski / Super Express

Dziś wielka blokada Trójmiasta! Strajk kobiet da się we znaki. Gdzie będą utrudnienia? [3.02.2021]

2021-02-03 9:15

Strajk kobiet ponownie na ulicach Gdańska, Gdyni i Sopotu. W środę (3 lutego 2021) planowane są kolejne protesty. To pokłosie budzącego skrajne emocje orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego oraz ubiegłotygodniowej publikacji wyroku. Osoby sprzeciwiające się zakazowi aborcji protestują, blokując ruch i manifestując swoją dezaprobatę wobec władzy. Gdzie spodziewane są dziś utrudnienia? Kierowcy w całym Trójmieście muszą uzbroić się w cierpliwość. W których miejscach odbędą się demonstracje? Przedstawiamy listę lokalizacji w Trójmieście.

Strajk kobiet. Protesty i utrudnienia w Trójmieście [3.02.2021]

Strajk kobiet znów przybiera na sile. Organizowane są kolejne demonstracje. W Gdańsku, Gdyni i Sopocie odbędą się dziś protesty samochodowe. Kierowcy muszą liczyć się z korkami. Strajk kobiet wieczorem obejmie całe Trójmiasto, od północy do południa. Gdzie należy spodziewać się największych utrudnień w ruchu?

Strajk Kobiet w Gdańsku

Strajk kobiet na Pomorzu. Wielka blokada w Trójmieście! Gdzie i kiedy odbędą się protesty [3.02.2021]

Strajk kobiet spowoduje utrudnienia w ruchu w Gdańsku, Gdyni i Sopocie. O godzinie 18:00 w środę (3 lutego 2021 roku) rozpocznie się demonstracja pod hasłem "Ostra Jazda Trójmiasto. Nie dla zakazu aborcji". - Gdańsk jedzie do Gdyni, a Gdynia do Gdańska. Start przy Multikinie we Wrzeszczu oraz CH Riviera w Gdyni - piszą organizatorki. Oznacza to, że największych korków należy spodziewać się na alei Zwycięstwa w Gdyni, Niepodległości w Sopocie oraz Grunwaldzkiej w Gdańsku.

Najnowsze informacje dotyczące strajków na Pomorzu dostępne są w aktualizowanym poście na stronie TAK Trójmiejska Akcja Kobieca na Facebooku. Wpis załączamy poniżej.

Strajk kobiet przeciw zakazowi aborcji po publikacji wyroku Trybunału Konstytucyjnego

Przed przeszło trzema miesiącami (22 października 2020) obradujący w pełnym składzie Trybunał Konstytucyjny orzekł, że dopuszczenie aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu lub nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodne z konstytucją. - Życie ludzkie jest wartością w każdej fazie rozwoju i jako wartość, której źródłem są przepisy konstytucyjne, powinno ono być chronione przez ustawodawcę - mówił wówczas Justyn Piskorski. Większość sędziów zgodziła się z tą opinią, a odrębne zdanie wyrazili jedynie Piotr Pszczółkowski oraz Leon Kieres. Efektem wyroku były protesty, podczas których uczestnicy domagali się zmiany prawa aborcyjnego, wyrażając przy tym niechęć do rządzącej obecnie partii i jej długoletniego lidera.

W środę (27 stycznia 2021 roku) Trybunał Konstytucyjny ogłosił uzasadnienie wyroku. Kilka godzin później został on opublikowany w Dzienniku Ustaw. Od tego momentu demonstracje w całym kraju ponownie się nasiliły.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE