Gdańsk: Bezdomni nie zostaną sami. Gorąca zupa i odzież prosto z... autobusu!

2021-11-29 7:45
Autobusy w Gdańsku
Autor: Wikipedia.org / Łukasz Golowanow / CC BY-SA 3.0

Autobus wspierający osoby bezdomne wyruszy w poniedziałek wieczorem, po kilkumiesięcznej przerwie, na ulice Gdańska. Załoga "autobusu SOS - pomoc" będzie wydawać potrzebującym gorącą zupę oraz ciepłą odzież. Ta forma pomocy bezdomnym działa w Gdańsku już od 2017 roku.

"Autobusu SOS - pomoc" wróci na ulice Gdańska już dziś. - To mobilne wsparcie jest uruchamiane w mieście w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo osób w kryzysie bezdomności, które z różnych przyczyn pozostają w miejscach niemieszkalnych - poinformowała rzeczniczka Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku Sylwia Ressel. Załoga autobusu, m.in. pracownik socjalny i ratownik medyczny, udzielać będzie wsparcia codziennie w czasie postojów pojazdu: ok. godz. 20.15 na pętli autobusowej przy stacji Szybkiej Kolei Miejskiej na Przymorzu, ok. godz. 21.15 na parkingu między rynkiem a komisariatem policji przy ul. Białej we Wrzeszczu, a także ok. godz. 22.15 w zatoce autobusowej przy kinie "Krewetka", naprzeciwko Dworca Głównego PKP w Gdańsku. Pomoc dla potrzebujących w autobusie stanowić będzie m.in. wydawanie gorącej zupy na wynos oraz ciepłej odzieży, np. czapek, rękawiczek, swetrów i szali.

Na miejscu osoby bezdomne mogą otrzymać pełną informację o dostępnym wsparciu przygotowanym dla nich w mieście. Mają również szansę skonsultować się z ratownikiem medycznym. Pomoc będzie świadczona z zachowaniem reżimu sanitarnego w dobie epidemii.

Pieniądze na działanie mobilnego wsparcia dla osób doświadczających bezdomności zabezpieczył gdański MOPR. Zadanie realizuje w tym roku Towarzystwo Wspierania Potrzebujących "Przystań". Pojazdu użycza im zaś spółka Gdańskie Autobusy i Tramwaje.

Sonda
Czy pomagasz osobom bezdomnym?
Zdrowo, aktywnie, charytatywnie... pomaganie przez morsowanie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE