Usiadła w pociągu PKP. Obrzydliwe! Tego się nie mogła spodziewać! "Było ich mnóstwo"

2021-11-29 15:30
PKP
Autor: PKP Intercity/Facebook.com PKP: Pluskwy w pociągu

Czegoś takiego trudno się spodziewać! Kaja wybrała się wraz z chłopakiem w podróż pociągiem na trasie Poznań - Gdańsk. Kiedy usiadła na swoim miejscu, dokonała obrzydliwego odkrycia! - W trakcie podróży na siedzenia zaczęły wychodzić małe, owalne, czerwono-brązowe owady. Jak się potem okazało znajdowały się one dosłownie w każdym łączeniu między fotelami - napisała dziewczyna na swoim profilu na Facebooku.

O całej sprawie dowiadujemy się w wpisu Kai w mediach społecznościowych. Jak napisała dziewczyna, podczas podróży PKP Intercity z Poznania do Gdańska wydarzyło się coś nieoczekiwanego. - W trakcie podróży na siedzenia zaczęły wychodzić małe, owalne, czerwono-brązowe owady. Jak się potem okazało znajdowały się one dosłownie w każdym łączeniu między fotelami, a także w szczelinach między zagłówkami czy podłokietnikami. Było ich mnóstwo w postaci jaj jak i dorosłych owadów. Dwukrotnie takie owady chodziły również po moim ciele - napisała na Facebooku dodając, że były to pluskwy. Sytuacja została zgłoszona konduktorce. Kobieta zapytała Kaję, czy ma przy sobie owada. Po jakimś czasie przyszła do przedziału i poradziła dwójce podróżnych, by porządnie otrzepali się przed powrotem do domu.

- Według nas zachowanie ich było z lekka lekceważące. PKP zarzeka się, że każdy przedział i wagon są dezynfekowane podczas całej pandemii, jednak jesteśmy pewni, że nie są one nawet zbyt dokładnie sprzątane, ponieważ gdyby obsługa sprzątająca chciała chociażby odkurzyć brud miedzy siedzeniami, to ktoś zauważyłby, że są to miejsca pełne jaj i owadów - napisała internautka. Dodała, że chce przestrzec wszystkich pasażerów przed tym, co się jej przytrafiło. Na koniec zaznaczyła, że o sprawie dowiedział się sanepid. Sprawa została zgłoszona także PKP. Poniżej nagrania z pociągu.

Pluskwy w pociągu PKP. Spółka opublikowała oświadczenie

W związku ze sprawą dotyczącą przejazdu z Poznana do Gdańska spółka PKP Intercity opublikowała oświadczenie:

Przypadki insektów w pociągach PKP Intercity są incydentalne. Czystość składów jest na bieżąco kontrolowana. Wykonywane czyszczenia i sprzątania eliminują potencjalne czynniki mogące mieć wpływ na możliwość pojawiania się w pociągach insektów. Natomiast w przypadku pojawienia się jakiegokolwiek rodzaju insektów niezwłocznie zlecane są usługi dezynsekcji, wykonywane przez specjalistyczne firmy. Podobnie było w przypadku opisanym w artykule, wagon został niezwłocznie wyłączony i skierowany do dezynsekcji.

Właściwy stan sanitarny pociągów PKP Intercity zapewnia regularne czyszczenie, które jest wykonywane stacjonarnie, tj. na stacjach końcowych i zwrotnych. Każdy pociąg, niezależnie od kategorii, co najmniej raz w ciągu doby przechodzi czyszczenie codzienne. Jego zakres obejmuje niemal wszystkie elementy wyposażenia wewnętrznego. Jednocześnie każdy skład co kilkanaście dni przechodzi czyszczenie okresowe o najszerszym zakresie. Obejmuje ono wówczas wszystkie elementy wagonu, także pudło wagonowe z zewnątrz oraz sufity wewnątrz. Niezależnie od opisanych powyżej zasad utrzymania taboru w czystości, po otrzymaniu ostatniego zgłoszenia, zarządzono przeprowadzenie dodatkowej inspekcji całego posiadanego przez PKP Intercity S.A. taboru pod kątem występowania insektów.

Każdy pasażer ma prawo i możliwość złożenia reklamacji. Taki wniosek można złożyć w jednej z wyznaczonych do tego kas biletowych, znajdujących się na największych stacjach w kraju, za pośrednictwem poczty lub formularza na stronie intercity.pl. Reklamacja rozpatrywana jest indywidualnie, w terminie do 30 dni. Pasażer powinien zawrzeć w niej dane osobowe, dołączyć bilet oraz opisać zdarzenie. Odpowiednie formularze i więcej informacji na temat reklamacji można znaleźć na stronie internetowej PKP Intercity - czytamy w mailu od PKP Intercity.

Nużeniec i nużyca. Robaki w oku wywołują dokuczliwą chorobę
Sonda
Czy spotkało Cię coś przykrego w pociągu?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE