Gdańsk: COVID-19 ZABIŁ 82-letnią kobietę. Kolejne OFIARY epidemii w kraju [NOWE DANE]

2020-05-19 17:50 mt
Koronawirus Lubelskie
Autor: zdj. ilustr., Lubuska Policja

Tragiczne wiadomości z Gdańska. W tamtejszym szpitalu COVID-19 zabił 82-letnią kobietę. Są też kolejne ofiary epidemii w kraju. Ministerstwo Zdrowia podało nowe dane. Najwięcej przypadków zakażeń wciąż pojawia się na Śląsku, który nadal jest aktywnym ogniskiem koronawirusa w Polsce.

Mamy 188 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem – podało we wtorkowe popołudnie Ministerstwo Zdrowia. Resort poinformował też o śmierci siedmiu kolejnych osób chorych na COVID-19. Oto nowe, najbardziej aktualne dane dotyczące epidemii.

Wśród nowych przypadków zgonów spowodowanych koronawirusem jest niestety 82-letnia kobieta, hospitalizowana w Gdańsku. Pochodziła z terenu pow. wejherowskiego.

Liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa w województwie pomorskim wzrosła do 29.

Z przykrością informujemy o śmierci w szpitalu w Gdańsku osoby zakażonej SARS-CoV-2, kobiety w starszym wieku z pow. wejherowskiego – przekazał Tomasz Augustyniak, Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny.

Zobacz też: Porwanie kobiety z dzieckiem na Pomorzu! Wiemy, gdzie ukrywał się sprawca

Na Pomorzu potwierdzono też kolejny przypadek zakażenia koronawirusem. To kobieta w średnim wieku z powiatu malborskiego. Jest w trakcie hospitalizacji.

Liczba potwierdzonych zakażeń w województwie pomorskim to obecnie 503. W skali całego kraju odnotowano już 19 268 przypadki koronawirusa. Aż 948 osób zmarło dotychczas z powodu COVID-19.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express - KLIKNIJ tutaj!

Super Raport 19 V (goście: Śmiszek, Miuosh, Braun)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.