Gdańsk: Dostawca towaru miał ponad 3 promile. Uderzył w znak drogowy

2021-09-28 11:30
Policja [zdjęcie ilustracyjne]
Autor: Komenda Miejska Policji w Elblągu Policja [zdjęcie ilustracyjne]

Gdańscy funkcjonariusze drogówki zatrzymali 36-letniego kierowcę, który miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 27 września 2021 roku. Mężczyzna trafił w ręce stróżów prawa po tym, jak dostarczył towar do sklepu i uderzył w znak drogowy. Teraz grożą mu poważne konsekwencje.

Pijany kierowca został zatrzymany w poniedziałkowy wieczór, po godzinie 18:00. - Policjanci ruchu drogowego otrzymali zgłoszenie o kolizji, podczas której kierujący Manem uderzył w znak drogowy na ulicy Potęgowskiej. Z relacji świadka wynikało, że po zdarzeniu sprawca na chwilę wyszedł z auta i się zataczał. Następnie mężczyzna ten wsiadł do samochodu dostawczego i odjechał - tłumaczy mł. asp. Monika Falkowska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku. - Funkcjonariusze zostali skierowani na miejsce i na ulicy Lubowidzkiej zauważyli samochód, o którym mówił zgłaszający. Mundurowi zatrzymali kierującego do kontroli, wylegitymowali 36-letniego gdańszczanina oraz sprawdzili jego stan trzeźwości. Badanie wykazało, że był pod wpływem ponad 3 promili alkoholu - dodaje mł. asp. Monika Falkowska.

Sonda
Czy kary dla pijanych kierowców powinny być wyższe?

Stróże prawa potwierdzili, że chwilę wcześniej 36-letni mężczyzna przywiózł towar do pobliskiego sklepu, a odjeżdżając spod placówki handlowej, podczas manewru cofania samochodem dostawczym uderzył w znak drogowy i uszkodził słupek szlabanu.

Sprawcy grozi kara pozbawienia wolności do dwóch lat, a także utrata uprawnień do kierowania.

Raport z anteny 28.09, godz.10
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE