Gdańsk: Dyrektor szkoły wyłudził olbrzymie pieniądze?! Ta suma starczyłaby na luksusowe auto

2021-06-11 12:00
Gdańsk: Dyrektor szkoły wyłudził olbrzymie pieniądze?! Ta suma starczyłaby na luksusowe auto
Autor: Pixabay.com / ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE Gdańsk: Dyrektor szkoły wyłudził olbrzymie pieniądze?! Ta suma starczyłaby na luksusowe auto

Gdańscy funkcjonariusze zatrzymali na polecenie prokuratora 51-letniego mężczyznę prowadzącego dwie szkoły na terenie Trójmiasta. Dyrektor jest podejrzany o wyłudzenie pieniędzy pochodzących z dotacji oświatowych. Były one przyznawane przez Urząd Miejski w Gdańsku. Za zarzucane przestępstwa grozi nawet do 8 lat więzienia. Wysokość kwoty, o której informuje pomorska policja, jest oszałamiająca.

Dyrektor szkoły wyłudzał dotacje oświatowe? - Zatrzymanie 51-letniego mężczyzny to efekt śledztwa prowadzonego pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Gdańsk-Oliwa przez funkcjonariuszy zwalczających przestępczość gospodarczą i korupcję z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku. Według ustaleń śledczych dyrektor szkoły, poprzez poświadczenie nieprawdy na listach obecności uczniów, posłużył się tą dokumentacją i w 2018 wyłudził z gdańskiego urzędu nie mniej niż 230 tysięcy złotych dotacji oświatowych - podaje gdańska policja w wydanym dziś komunikacie. W minioną środę podejrzany został zatrzymany przez mundurowych i doprowadzony do prokuratury. Tego samego dnia przedstawiono mu zarzuty. Zastosowano również środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji, zakazu opuszczania kraju, nakazu powstrzymywania się od wykonywania działalności związanej z prowadzeniem placówek oświatowych oraz poręczenie majątkowe.

- Za poświadczenie nieprawdy w dokumentacji w celu osiągnięcia korzyści majątkowej grozi do 8 lat więzienia. Taka sama kara jest przewidziana za oszustwo. Za podrobienie dokumentu i posłużenie się nim w celu zdobycia środków finansowych grozi natomiast do 5 lat pozbawienia wolności. Naruszenie przepisów dotyczących przetwarzania danych osobowych wiąże się z karą do 2 lat więzienia - tłumaczą gdańscy funkcjonariusze.

Gen. Grzegorz Gielerak: W pełni zaszczepieni jesteśmy tydzień po drugiej dawce [Super Raport]
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE