Gdańsk: "Jezus" zniszczył tablicę ks. Jankowskiego? Policja szuka podejrzewanego [ZDJĘCIA]

Zniszczył tablicę księdza Jankowskiego
Autor: Policja Kartuzy

Policjanci poszukują wandala, który zniszczył tablicę upamiętniającą prałata Henryka Jankowskiego przy Placu Solidarności w Gdańsku. Funkcjonariusze wytypowali podejrzewanego. Jest nim tajemniczy brodacz z długimi włosami. Chociaż mundurowi nie mówią o tym otwarcie, nadali mu pseudonim "Jezus".

- W sobotę (27 czerwca) tuż przed godziną 16:00 policjanci odebrali zgłoszenie od mieszkańca Gdańska o zniszczeniu jednej z pamiątkowych tablic w rejonie Pomnika Poległych Stoczniowców. W tej sprawie prowadzone są czynności w kierunku artykułu 261 kodeksu karnego, czyli znieważenia miejsca publicznego urządzonego w celu upamiętnienia zdarzenia historycznego lub osoby - informuje Komenda Miejska Policji w Gdańsku.

Do zniszczenia tablicy miało dojść 19 czerwca w godzinach nocnych. Policjanci na zapisach z kamer znaleźli wizerunek mężczyzny, który może mieć związek z tym przestępstwem. Stróże prawa szukają mężczyzny w wieku około 30-40 lat, który ma około 180 centymetrów wzrostu, długie włosy, brodę i wąsy. Mężczyzna ubrany był w granatową koszulkę z napisem oraz w szorty koloru czarnego i trampki.

- Osoby, które rozpoznają mężczyznę lub mają informacje o jego miejscu pobytu, proszone są o kontakt z funkcjonariuszami z komisariatu przy ulicy Długa Grobla pod numerem 47 74-13-422 bądź alarmowym 112. Z policjantami można skontaktować się również za pośrednictwem poczty elektronicznej, pisząc na adres komendant.kp2@gd.policja.gov.pl - apeluje KMP.

Mundurowi zapewniają anonimowość. Każda przekazana informacja zostanie przez nich dokładnie sprawdzona.

Wybory 2020: Jak głosować w II turze?

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.