Gdańsk: Kolejne zmiany w związku z epidemią koronawirusa! Sugestie mieszkańców dały efekt

2020-03-20 9:45 PT
Koronawirus w Trójmieście. Mieszkańcy są wściekli po ważnej decyzji! Czy słusznie?
Autor: Czytelnik ESKA INFO

Od czwartku (19 marca) komunikacja miejska w Gdańsku funkcjonuje według sobotnich rozkładów jazdy. Pasażerowie narzekali na ten krok jeszcze przed wejściem zmian w życie. Liczne komentarze wzbudziły refleksję u osób decyzyjnych, efektem czego wprowadzane są nowe korekty. Na kilku liniach autobusowych i tramwajowych pojedziemy z większą częstotliwością. Gdzie spodziewać się dodatkowych kursów?

Pandemia koronawirusa wywróciła życie mieszkańców Trójmiasta do góry nogami. Dzieci i młodzież nie chodzą do szkoły, niektórzy nie pracują, a inni działają zdalnie. Wszystko po to, by ograniczyć ryzyko zarażenia. Zmniejszenie liczby pasażerów wymagało od gdańskiego ZTM-u podjęcia odpowiednich działań. Ostatnie przekształcenie rozkładów jazdy wywołało jednak olbrzymie kontrowersje, o czym pisaliśmy w artykule Koronawirus w Trójmieście. Mieszkańcy są wściekli po ważnej decyzji! Czy słusznie? [CZYTAJ WIĘCEJ]. - Zarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku otrzymał od pasażerów wiele uwag i sugestii. Ich efektem są kolejne korekty, które będą wprowadzane najbliższych dniach - poinformował wczoraj przewoźnik. O jakie zmiany chodzi?

Od piątku (20 marca):

  • dwa rezerwowe tramwaje i osiem autobusów zostanie skierowanych w godzinach szczytu na te linie, z których korzysta najwięcej pasażerów,
  • linie 130, 186 i 189 będą obsługiwane większymi autobusami (przegubowymi).

Od poniedziałku (23 marca):

  • 6 - tramwaje tej linii pojadą w godzinach szczytu co 10 minut (a nie co 20 minut),
  • 9 - dodatkowe kursy ze Stogów w kierunku Wrzeszcza w godzinach porannych (tramwaje odjadą z Zimnej co 10-15 minut),
  • 112 - dodatkowe kursy w relacji Sobieszewo - Centrum zostaną uruchomione w godzinach szczytu,
  • 115 - więcej kursów tej linii w kierunku UCK i Wrzeszcza będzie uruchomionych w godzinach 6:00-7:00 (niektóre autobusy dojadą do Zakładu Utylizacyjnego, by dowieźć pracowników).

- Zarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku monitoruje sytuację komunikacyjną na bieżąco. Reaguje też na zgłoszenia i uwagi pasażerów. W razie potrzeby w najbliższym czasie do rozkładów jazdy wprowadzone zostaną kolejne korekty - czytamy w komunikacie. Sytuację i rozkłady można śledzić na internetowej stronie przewoźnika.

Co musisz wiedzieć, jeśli obejmie cię kwarantanna? - CZYTAJ WIĘCEJ

TU KUPISZ "Super Express" w trakcie kwarantanny! - CZYTAJ WIĘCEJ

Mapa zarażeń koronawirusem w Polsce

Koronawirus z Chin. Informacje z Trójmiasta i okolic!

Koronawirus Raport

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Jak bronić się przed koronawirusem. Posłuchaj zaleceń immunologów. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.