Gdańsk: Koty pustynne przyszły na świat w oliwskim zoo! Zobaczcie jakie słodziaki! [ZDJĘCIA]

2021-07-19 9:00
Gdańsk: Koty pustynne przyszły na świat w oliwskim zoo! Zobaczcie jakie słodziaki! [ZDJĘCIA]
Autor: Gdański Ogród Zoologiczny Gdańsk: Koty pustynne przyszły na świat w oliwskim zoo! Zobaczcie jakie słodziaki! [ZDJĘCIA]

Cztery koty pustynne urodziły się ogrodzie zoologicznym w Gdańsku Oliwie. To jedna samiczka i trzy samce. Zwiedzający mogą już oglądać maluchy w pawilonie i na wybiegu. W naturze zwierzęta te zamieszkują piaszczyste tereny Afryki i południowo-zachodniej Azji. Jak poinformowała w ubiegłym tygodniu Malwina Spandowska z Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego, każdy z kociaków waży około pół kilograma. Ich rodzicami są 2-letnia Maolie oraz 14-letni Abu, czyli najstarszy z ojców w gronie osobników mieszkających w europejskich zoo.

Koty pustynne przyszły na świat w gdańskim zoo! Dawna nazwa tego gatunku to kot arabski. Potrafią one bardzo szybko kopać nory w piasku, które służą im za schronienie. Imponujący jest również zakres temperatur, w których mogą przetrwać koty pustynne - od -5 do +52 stopni Celsjusza. Owłosione podeszwy łap pomagają im oswoić się z gorącym piaskiem. Dzięki dużym uszom potrafią wychwycić najmniejszy szmer pochodzący od ukrywającej się zdobyczy.

Piaskowy kolor sierści sprawia, że koty pustynne są trudne do zauważenia przez inne zwierzęta. Efekt ten potęguje zamykanie oczu, gdy czują się zagrożone czyjąś obecnością. Koty pustynne są też nieustraszone w walce z jadowitymi wężami.

Cztery młodziutkie koty pustynne zobaczyć możecie na fotografiach w załączonej poniżej galerii zdjęć, a także odwiedzając Gdański Ogród Zoologiczny.

Zakaz palenia na balkonie. Ostra AWANTURA na osiedlu. Komentery [WIDEO].
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE