Kościeleczki: Wypadek awionteki! Urwało się przednie koło. Przyczyny wyjaśnia komisja

i

Autor: KPP Malbork Kościeleczki: Wypadek awionteki! Urwało się przednie koło. Przyczyny wyjaśnia komisja

Kościeleczki: Wypadek awionteki! Urwało się przednie koło. Przyczyny wyjaśnia komisja

2021-07-19 8:00

Wypadek awionetki w miejscowości Kościeleczki na Pomorzu. Funkcjonariusze z Malborka w czwartkowy wieczór (15 lipca) przez ponad trzy godziny pracowali na miejscu niebezpiecznego zdarzenia. Podczas lądowania na cywilnym lotnisku, w momencie zetknięcia podwozia samolotu z ziemią, urwało się przednie koło, a maszyna uderzyła przodem o podłoże. Na szczęście pilot i pasażerka są cali. - Przyczyny wypadku będzie wyjaśniać Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych - tłumaczą pomorscy stróże prawa.

Do wypadku awionetki w Kościeleczkach doszło w czwartek (15 lipca) około godziny 18:00. - Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Malborku otrzymał zgłoszenie, że na lotnisku cywilnym w miejscowości Kościeleczki doszło do wypadku awionetki. Natychmiast na miejsce zdarzenia wysłano policjantów ruchu drogowego. Na szczęście pilot samolotu i podróżująca z nim pasażerka nie odnieśli obrażeń. Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że po zakończeniu lotu turystycznego 46-letni mężczyzna sterujący dwuosobowym samolotem AT3 chciał wylądować na lotnisku w Kościeleczkach. Po zetknięciu się podwozia z ziemią urwało się przednie koło lądującej maszyny i awionetka przodem uderzyła w podłoże - podaje KPP w Malborku. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości pilota wykazało, że nie był pod wpływem alkoholu.

Mundurowi przesłuchali świadków oraz sporządzili oględziny, a technik kryminalistyki zabezpieczył ślady i sporządził dokumentację fotograficzną. O zdarzeniu powiadomiono również Państwową Komisję Badania Wypadków Lotniczych.

Trwa wyjaśnianie szczegółowych przyczyn groźnego incydentu.

Szymon Kołecki po wygranej z Akopem Szostakiem na KSW 62
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE