Autor: Patryk Rosiński Lechia Gdańsk rozegrała udany sezon i po raz drugi w historii zdobyła Puchar Polski

Gdańsk: Lechia podsumowuje sezon, choć do zakończenia rozgrywek jeszcze jeden mecz. Co według trenera trzeba poprawić? [AUDIO]

2019-05-18 20:46

Lechia Gdańsk rozgrywa historyczny sezon, w którym były szanse na zdobycie podwójnego trofeum, pod postacią Pucharu Polski oraz Mistrzostwa Polski. Tak jednak się nie stało, ale sezon zakończy się z pucharem i medalem.

To był bardzo dobry sezon, ale nie zabrakło potknięć. I choć przed Lechią Gdańsk jeszcze jeden mecz, to zespół podsumowuje już rozgrywki 2018/2019. Biało-zieloni po raz drugi w historii zdobyli Puchar Polski, a sezon zakończą na trzecim miejscu Ekstraklasy.

- Tegoroczne rozgrywki można zaliczyć do historycznych - podsumowuje trener Piotr Stokowiec. Posłuchaj:

Sama końcówka sezonu - nie tylko zdaniem trenera – nie należała do najlepszych. W przedostatnim meczu rundy finałowej biało-zieloni przegrali na wyjeździe z Lechem Poznań, odbierając sobie szansę na zdobycie mistrzostwa Polski. To znak, że nad grą i strategią zespołu trzeba jeszcze popracować:

Ostatni mecz Lechii w tym sezonie rozpocznie się w niedzielę o 18:00. Biało-zieloni na własnym boisku zmierzą się z Jagiellonią Białystok. Po meczu zaplanowana jest dekoracja medalowa oraz przejazd piłkarzy otwartym autobusem po Gdańsku i prezentacja zdobytego w tym sezonie Pucharu Polski.