Gdańsk: Molo w Brzeźnie wydłużone dwukrotnie? Jest zgoda, ale... brakuje funduszy [AUDIO]

2019-05-13 18:30

Molo w Brzeźnie to jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc przez turystów przyjeżdżających do Gdańska. Od kilku lat trwają przygotowania do tego, by obiekt został wydłużony. Teraz jest na to szansa, jednak brakuje środków.

Molo w Brzeźnie może wydłużyć się prawie dwukrotnie

i

Autor: Archiwum serwisu Molo w Brzeźnie może wydłużyć się prawie dwukrotnie

Na tę decyzję gdańscy urzędnicy czekali cztery lata. Teraz niestety nie ma środków na sfinansowanie inwestycji. Chodzi o projekt przedłużenia mola w Brzeźnie ze 116 do 246 metrów. W 2015 roku Urząd Miejski w Gdańsku poprosił o tak zwaną decyzję środowiskową.

Zobacz także: Rusza sezon gdańskich żaglowców! W programie parada statków, regaty i pokazy sportów wodnych

- Obecnie w budżecie nie mamy przygotowanych pieniędzy na taką inwestycję - mówi Olimpia Schneider z gdańskiego magistratu. Posłuchaj:


Choć inwestycja mogłaby zostać zrealizowana już teraz, w budżecie miasta nie ma zabezpieczonej na ten cel odpowiedniej kwoty. Posłuchaj szczegółów:


Planowana rozbudowa Portu w Gdańsku wymagałaby pogłębienia dna zatoki. Wtedy też projekt przedłużenia mola musiałby zostać zmieniony pod nowe głębokości.

Zobacz także: Muzeum Gdańska zaprasza na wystawę!

ZOBACZ WIDEO:

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki