Gdańsk: Rusza remont ważnej ulicy! Utrudnienia i ruch wahadłowy [MAPA]

2019-09-12 8:45 PT
Utrudnienia na Świętokrzyskiej w Gdańsku
Autor: Google Maps Utrudnienia na Świętokrzyskiej w Gdańsku

Po porannym szczycie komunikacyjnym w czwartek (12 września) rozpoczną się prace na ulicy Świętokrzyskiej. Będą one prowadzone etapowo na około 50-metrowych odcinkach. Już dziś wyłączony z ruchu ma zostać jeden pas jezdni od skrzyżowania z ulicą Wieżycką do posesji nr 69. Pojazdy będą puszczane wahadłowo.

Ustanowiona dziś organizacja ruchu zostanie utrzymana na najbliższe trzy tygodnie. Ruch na wskazanym na mapie odcinku sterowany będzie sygnalizacją świetlną. Co więcej, w czasie szczytu porannego i południowego sterowanie ma być wspomagane ręcznie, dając priorytet bardziej obciążonej relacji. W rejonie robót należy zachować ostrożność.

Zmiany spowodowane są rozpoczęciem inwestycji poprawy nawierzchni fragmentu ulicy Świętokrzyskiej. - Prace prowadzone będą na odcinku od Wieżyckiej do Wielkopolskiej. W ramach zadania zostaną przebudowane chodniki wzdłuż drogi, wybudowana kanalizacja sanitarna od numeru 76A w kierunku ulicy Wieżyckiej i przebudowana sieć wodociągowa z przyłączami na odcinku od Wieżyckiej do ulicy I Brygady - informuje magistrat. Co więcej, wydłużony ma zostać pas skrętu w prawo z ulicy Bergiela w Świętokrzyską.

Wszystkie działania planowo mają zakończyć się w lutym przyszłego roku.